Son Haberler
- Kırkpınar ve Dirmil pehlivanlarından Başkan Kocagöz’e ziyaret
- Kepez’de dönüşüm başladı
- Kepezli güreşçiler madalyaları topladı
- Başkan Kocagöz, “Kepez’i beraber yöneteceğiz”
- Kepez’den Emek’in ilk parkına estetik dokunuş
- Başkan Kocagöz personelinin yüzünü güldürdü
- Başköy’ün çocuklarına çim sahası müjdesi
- Başkan Kocagöz'ün konuğu Erhan Adem
- Başkan Kocagöz yas lokmasını paylaştı
- Böcek ve Kocagöz’den ‘ hizmet’ mesajı
Antalyalılardan KBTye büyük ilgi
21 Aralık 2010, Salı - 21:16Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü döneminde, Abdullah Süreklinin Genel Sanat Yönetmenliği görevine getirilmesiyle birlikte kurumsal bir kimlik kazanan KBT, başarılı işlere imza atıyor. Açtığı kurslarla oyuncu yetiştiren KBTnin, sahnelediği oyunlar da beğeniyle izleniyor. Geçtiğimiz yıl Güngör Dilmenin yazdığı ve törenin eleştirildiği Kurban adlı oyunla seyircinin karşısına çıkan KBTnin, 2010 sezonunda perdelerini açtığı, Cevat Fehmi Başkut un yazdığı Buzlar Çözülmeden adlı oyunu da büyük ilgi görüyor.
KBTnin yetiştirdiği oyuncularla, profesyonel tiyatro oyuncularını bir araya getiren Buzlar Çözülmeden adlı eserin galası da AKMde yapıldı. Dokuz yüz altmış sanatseverin izlediği oyun, yeni bir seyirci rekoru daha kırdı. Başkan Hakan Tütüncü, Antalya Emniyet Müdür Yardımcısı Lütfillah Uğur Pekcan, AK Parti Kepez İlçe Başkanı Bahattin Bayraktar, Başkan Yardımcıları, meclis üyeleri de gala da yerini aldı. Sömürüye dayalı düzeni yıkan bir yönetim anlayışının komik bir dille anlatıldığı oyun, davetlilerden tam not aldı. Oyunun bitiminde seyirciler, oyuncuları uzun süre ayakta alkışladı.Oyunda deli kaymakam rolünü canlandıran KBT Genel Sanat Yönetmeni Abdullan Sürekli de, rol performansı ile izleyenlerden büyük alkış aldı. Sürekli de, tiyatroya ve sanata desteklerinden dolayı Başkan Tütüncüye, salonu doldurarak tiyatroya sahip çıktıkları için de Antalyalılara teşekkür etti. Başkan Tütüncü de, sahneye gelerek, oyunu başarılı bir şekilde sahneleyen oyuncuları tebrik etti. Belediye başkanlığı görevine başlarken Kepezi kültür ve sanat şehri yapmayı amaçladıklarını belirten Tütüncü, Bu amacımızı da vizyonumuzun en başına koyduk. Bu, uzun ve emek isteyen bir iş. Yol, sadece ve sadece yola henüz çıkmamışlar için uzundur. Hedefe arkadaşlarımızla birlikte ulaşacağız. Bu güzelliği bize yaşatan Genel Sanat Yönetmenimiz Abdullah Sürekliye ve oyunculara teşekkür ederim. diye konuştu. Başkan Tütüncü, oyuncu asistanlarına, sahne tasarımcılarına ve ışık yönetmenine plaket verdi.
Yönetmenliğini, Kepez Belediye Tiyatrosu nun Genel Sanat Yönetmeni Abdullah Sürekli nin yaptığı oyunda,1960 İhtilalinden sonra, yolları kardan kapanan Anadolu kasabasında geçen komik olaylar anlatılıyor. Hikayede, akıl hastanesinden kaçtığı arkadaşları ile kasabaya gelen bir deli, kasabalılarca kaymakam sanılıyor. Daha sonra var olan sömürüye dayalı düzeni yıkan bir yönetim anlayışıyla, kaymakamlığı sürdüren deli ve kasabalı arasında geçen trajikomik olaylar meydana geliyor.Mayıs Ayına kadar Yeni Mahalle Semtevinde her hafta Çarşamba günü tiyatro severlerle buluşacak olan oyunda; Abdullah Sürekli, Selim Türkışık, Ferhat Altınöz, Cengiz Kaya, Faruk Çelik, Ragıp Sarı, Emre Özdemir, Seçkin Güler, Özlem Davutoğlu, Hatice Yalav, Hüseyin Yorgancı, Emre İnal, Aykut Keser, Üzeyir Öğünç, Burak Mermut ve Volkan Gümüş görev alıyor.