Son Haberler
- Kırkpınar ve Dirmil pehlivanlarından Başkan Kocagöz’e ziyaret
- Kepez’de dönüşüm başladı
- Kepezli güreşçiler madalyaları topladı
- Başkan Kocagöz, “Kepez’i beraber yöneteceğiz”
- Kepez’den Emek’in ilk parkına estetik dokunuş
- Başkan Kocagöz personelinin yüzünü güldürdü
- Başköy’ün çocuklarına çim sahası müjdesi
- Başkan Kocagöz'ün konuğu Erhan Adem
- Başkan Kocagöz yas lokmasını paylaştı
- Böcek ve Kocagöz’den ‘ hizmet’ mesajı
Duacı Antalyanın Polonezköyü oldu
16 Aralık 2010, Perşembe - 20:17Başkan Hakan Tütüncü, Duacı Köyünü ziyaret ederek hem vatandaşlarla hem de öğrencilerle bir araya geldi. Tütüncü ziyarette talepleri dinledi, köye yapılacak hizmetleri anlattı.
Kepez İlçe Milli Eğitim Müdürü Osman Şimşek, Başkan Yardımcısı Gürsel Kaya ile birlikte Tütüncü, ilk önce Duacı Köyü Eczacılar İlköğretim Okulunu ziyaret etti. Öğrencilerin ilgiyle karşıladığı Tütüncü, okulun bahçesini gezdi. Okul Müdürü Bekir Can da, bahçedeki fiziki eksiklikleri ve ihtiyaçlarını dile getirdi.
Başkan Hakan Tütüncü, öğrencilerden derslerine çok iyi çalışmalarını ve başarılı olabilmek için de gayret göstermelerini istedi.
Duacı Köyü Muhtarı Yusuf Çetini de ziyaret eden Tütüncü, çok önemsedikleri Duacı Köyünün, şehir merkezi ile ulaşımını kısaltan 2,5 kilometrelik yolu hizmete açtıklarını, köyün Varsak bölgesi ile bağlantısını sağlayacak yolun yapımına da 2011de başlayacaklarını belirtti.Antalyanın sosyal yaşam merkezi olan 140 dönümlük Kent Ormanının da, Duacı Köyünün değerini artırdığını anlatan Tütüncü, köyün simgesi su sarnıcının olduğu alana, sanat temalı bir park yaptıklarının bilgisini verdi. Tütüncü, parkın içerisinde köyün mimarisine uygun yapılan binada, Antalya Kepez Mesleki Eğitim Kursu (AKMEK)nun şubesini açacaklarını kaydetti.
Hizmet yetkisinin kendilerinde olmamasına rağmen Duacı Köyündeki belediye hizmetlerini eksiksiz yerine getirdiklerinin altını çizen Başkan Tütüncü, Yaptığımız çalışmalarla Antalyanın Polonezköyü haline gelen Duacıya daha güzel hizmetler yapacağız. Burada yaşayanlarla birlikte Duacıyı güzel bir köy haline getireceğiz. dedi.Muhtar Yusuf Çetin ve köy sakinleri, yaptığı hizmetlerden dolayı Tütüncüye teşekkür ettiler.
Başkan Hakan Tütüncü, park ve futbol sahası yapılması istenen alanları da inceledi. İnceleme sırasında Durkadın Diçin adlı yaşlı bir kadın da, Tütüncüye sarılarak sevgisini gösterdi.
Başkan Hakan Tütüncü, Duacı Köyünün, park ve futbol sahası isteğini de 2011de değerlendireceklerini ifade etti.