Son Haberler
- Kırkpınar ve Dirmil pehlivanlarından Başkan Kocagöz’e ziyaret
- Kepez’de dönüşüm başladı
- Kepezli güreşçiler madalyaları topladı
- Başkan Kocagöz, “Kepez’i beraber yöneteceğiz”
- Kepez’den Emek’in ilk parkına estetik dokunuş
- Başkan Kocagöz personelinin yüzünü güldürdü
- Başköy’ün çocuklarına çim sahası müjdesi
- Başkan Kocagöz'ün konuğu Erhan Adem
- Başkan Kocagöz yas lokmasını paylaştı
- Böcek ve Kocagöz’den ‘ hizmet’ mesajı
Kepezin kış spor okuluna davetlisiniz
15 Aralık 2010, Çarşamba - 16:58Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncünün, ilçeyi spor şehri yapmak amacıyla açılmasını istediği kış spor okulunda eğitim başladı. 9 branşta açılan kış spor okulunda 300den fazla çocuk, spor eğitimi alıyor. spor okulunda en fazla ilginin gösterildiği branş ise basketbol oldu. Bu ilgi, Türkiye Erkekler Basketbol 2. Ligindeki Kepez Belediyesporun alt yapısı için büyük önem taşıyor.
0716 yaş grubundaki çocukların kabul edildiği kış spor okulunda eğitim yaz ayında sona erecek. Geleceğin sporcu adaylarına, çim sahada ve modern spor salonunda, uzman antrenörler tarafından spor eğitimi veriliyor. Yetenekli öğrenciler ise Kepez Belediyespor Kulübünün amatör branşlarına alınıyor.
Profesyonel liglerde futbol ve basketbol takımı olan Kepez Belediyespor Kulübü, yaz ve kış spor okulları ile çocuklara 12 ay spor yapma imkânı sunuyor. İlçeyi spor merkezi yapmayı amaçlayan Kepez Belediyesi, spor okulları ile keşfedilmeyi bekleyen sporcu adaylarını da Türk sporuna kazandırıyor. Göç olgusu nedeniyle sosyal ve ekonomik alanda bazı olumsuzlukların yaşandığı Kepezde, sportif faaliyetler büyük önem taşıyor. Sosyal belediyecilik hizmeti olarak açılan spor okulları ile çocuklar, hem sokağın kötü alışkanlıklarından korunması hem de sağlıklı bir neslin yetişmesi amaçlanıyor.