Son Haberler
- Kırkpınar ve Dirmil pehlivanlarından Başkan Kocagöz’e ziyaret
- Kepez’de dönüşüm başladı
- Kepezli güreşçiler madalyaları topladı
- Başkan Kocagöz, “Kepez’i beraber yöneteceğiz”
- Kepez’den Emek’in ilk parkına estetik dokunuş
- Başkan Kocagöz personelinin yüzünü güldürdü
- Başköy’ün çocuklarına çim sahası müjdesi
- Başkan Kocagöz'ün konuğu Erhan Adem
- Başkan Kocagöz yas lokmasını paylaştı
- Böcek ve Kocagöz’den ‘ hizmet’ mesajı
Kepez çevre yolunu güzelleştiriyor
8 Aralık 2010, Çarşamba - 20:38Kepez Belediyesi, tatil amacıyla Antalyaya gelen yerli ve yabancı binlerce turistin geçtiği Gazi Bulvarı sınırları içerisinde bulunan tali yolun çevresindeki kötü görüntüyü ortadan kaldırıyor. Gazi Bulvarını Yeşillendirme Projesi çerçevesinde ilk çalışma eskiyen ve hizmet veremez hale gelen parklar da yapıldı. Adnan Menderes Parkında tadilat çalışması biterken, Fatih Sultan Mehmet Parkındaki yenileme çalışması ise büyük oranda tamamlandı.
Kepez Belediyesi de şimdi de güney sınırı olan çevre yolunun sorumluluk alanındaki kısmını, Antalyanın turizm kenti kimliğine uygun hale getirmek için alt yapı çalışması başlattı. Fen İşleri Müdürlüğü ve Park ve Bahçeler Müdürlüğünün yapacağı refüj, kaldırım, otopark, yeşillendirme ve yol çalışmaları ile çevre yolunun kuzey kısmına modern bir kent kimliği kazandırılması amaçlanıyor.Gazi Bulvarını güzelleştirme projesi, Demokrasi Kavşağı ile Çallı Kavşağı arasındaki yaklaşık 2 kilometrelik alanı kapsıyor. Projenin ilk etabında çevre yolunun Antalya Naciye Havva Manavuşak İlköğretim Okulu ile Çallı Kavşağı arasına kadar olan bölümünde refüj ve yeşillendirme çalışması gerçekleştirildi. Burada tali yolun asfaltlanması çalışması ise devam ediyor.
Projenin ikinci etabı da Sanayi Karakolu Kavşağı ile Düden Kavşağı arasındaki alanda başladı. Bu bölümde, trafiği rahatlamak ve çevredeki binalara ulaşımı sağlamak amacıyla iki yönlü yol, cep otoparkı, refüj, iş merkezlerinin önüne kaldırım ve yeşillendirme çalışmaları yer alıyor. Çalışma çerçevesinde 6 bin 700 metre bordür taşı döşenecek.
Gazi Bulvarını Yeşillendirme Projesinin 3. etabı ise Antalyaya prestij kazandıracak bir proje kapsamında Düden Kavşağı ile Demokrasi Kavşağı arasındaki bölgede sürecek.Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü de, büyük önem verdiği projenin çalışmalarını, yerinde inceleyerek yakından takip ediyor. Tütüncü, başlattıkları alt yapı çalışması ile Gazi Bulvarını, Antalyanın turizm kenti kimliğine yakışır hale getireceklerini söyledi.