Son Haberler
- Kırkpınar ve Dirmil pehlivanlarından Başkan Kocagöz’e ziyaret
- Kepez’de dönüşüm başladı
- Kepezli güreşçiler madalyaları topladı
- Başkan Kocagöz, “Kepez’i beraber yöneteceğiz”
- Kepez’den Emek’in ilk parkına estetik dokunuş
- Başkan Kocagöz personelinin yüzünü güldürdü
- Başköy’ün çocuklarına çim sahası müjdesi
- Başkan Kocagöz'ün konuğu Erhan Adem
- Başkan Kocagöz yas lokmasını paylaştı
- Böcek ve Kocagöz’den ‘ hizmet’ mesajı
Minik eller ata tohumlarını toprakla buluşturdu
23 Mart 2022, Çarşamba - 11:43Neriman Erol Yılmaz Sosyal Bilimler Lisesi öğrencilerinin okul bahçesinde geleneksel tarım yöntemleri kullanılarak elde ettiği ata tohumları Kepez’de hayat bulmaya devam ediyor. Kepez Belediyesi, Anadolu topraklarında yetiştirilen ürünlerin korunması ve gelecek nesillere aktarılması için Neriman Erol Yılmaz Sosyal Bilimler Lisesi ile ortaklaşa yürüttüğü proje kapsamında ata tohumlarının ekimlerini hız kesmeden sürdürüyor. Kepez Belediyesi, özellikle çocuk ve gençlerin yaşamın kaynağı toprağın kıymet ve değerini bilerek büyümesi, ata tohumlarının da nesilden nesile aktarılmasını sağlayabilmek için Park ve Bahçeler Müdürlüğü’nün bahçe bitkileri serasını öğrencilere açtı. Kepez’deki birçok öğrenci gibi Gülgün Nihat Ömür İlköğretim Okulu’nun minik öğrencileri de, ata tohumlarını toprakla buluşturdu. Bir fidana nefes olabilmek için minicik öğrenciler adeta birbirleriyle yarıştı. Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü’nün büyük önem verdiği ‘Ata Tohumu Projesi’ kapsamında ekilen tohumlardan elde edilen fidanların ata tohumlarını çoğaltma sözü veren Kepezlilerle paylaşılması planlanıyor. Kepez Belediyesi, Ata Tohumu Projesi’ni önce şehir düzeyinde, daha sonra da ulusal düzeyde bir projeye dönüştürmek için çalışıyor.