Son Haberler
- Kırkpınar ve Dirmil pehlivanlarından Başkan Kocagöz’e ziyaret
- Kepez’de dönüşüm başladı
- Kepezli güreşçiler madalyaları topladı
- Başkan Kocagöz, “Kepez’i beraber yöneteceğiz”
- Kepez’den Emek’in ilk parkına estetik dokunuş
- Başkan Kocagöz personelinin yüzünü güldürdü
- Başköy’ün çocuklarına çim sahası müjdesi
- Başkan Kocagöz'ün konuğu Erhan Adem
- Başkan Kocagöz yas lokmasını paylaştı
- Böcek ve Kocagöz’den ‘ hizmet’ mesajı
Kepezde muhtarlara Muhtarevi müjdesi.
7 Aralık 2010, Salı - 20:26Hizmet taleplerini internet üzerinden yapabilmeleri amacıyla Muhtar Hattı projesini başlatan Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, şimdi de ilçeyi birlikte yönetme anlayışını paylaştığı muhtarların, hizmet yerlerini modernleştiriyor. Kepezli muhtarların önemli sorunları arasında yer alan bilgisayar sorunu, Kepez Belediyesi tarafından çözüme kavuştu. Muhtarevleri 2011 yılında yapılarak, muhtarlara daha rahat ve modern fiziki çalışma ortamı oluşturulacak. Başkan Tütüncü, fiziki durumu iyi olmayan yerlerde, yıllarca halka hizmet vermeye gayret gösteren muhtarların, hizmet binası talebini karşılıyor. Kepez Belediyesi, ihtiyaç olan mahallelerde muhtarevi yapıyor. İlk muhtarevleri projesi de Esentepe ile Barış mahallelerinde tamamlandı. İki mahallenin muhtarı, şimdi modern bir ortamda vatandaşa hizmet verebilmenin sevincini yaşıyor. Kepez Belediye Başkanı Tütüncü, muhtarlarla birlikte akşam yemeğinde bir araya geldi. Kepez Belediye Hizmet binasında gerçekleştirilen akşam yemeğinde Kepezli muhtarlara, yapılan hizmetlerle ilgili bilgi verildi. Muhtarların büyük ilgi gösterdiği toplantıda Tütüncü, yapılan ve yapılacak olan hizmeterle ilgili çalışmalarını anlattı.
Başkan Tütüncüye teşekkürlerAçılış konuşmasını yapan Kepez Muhtarlar Derneği Başkanı Feyzullah Büyükkeleş, Belirli zamanlarda toplantımızı yapıyoruz. Başkanım Hakan Tütüncü bize her zaman yardımcı oluyor. Kendisine teşekkür ediyorum. Büyükşehir Belediyesi muhtarevlerinin tamamını yapacağını söylemişti. 3 ay önce ihale olduğunu söylediler ve ihale yapıldı. Fakat daha sonra muhtarevi ihalesinin iptal edildiğini söylediler. Ben o zaman muhtar evlerinin yapılmayacağına kanaat getirdim. Kepez Belediye Başkanımız Hakan Tütüncü, Esentepe Mahallesine örnek bir muhtarevi yaptı. 12 muhtarevinin yapımı, Kepez Belediyesi tarafından önümüzdeki günlerde ihaleye çıkıyor ve en kısa zamanda yapılacak. Bu konu ile ilgili Başkanımız Hakan Tütüncüye teşekkür ediyorum dedi.
Muhtarlarımız bizim yol arkadaşlarımızHer geçen gün artan bir heyecanla yolculuğa devam ettiklerini vurgulayan Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, Hep beraber el ele vererek güzel ufuklara doğru gidiyoruz. Göreve geldiğimiz günden itibaren, birlik ve beraberlik noktasında önemli adımlar attık. Karar alma mekanizmalarında muhtarlarımızın düşüncelerine her zaman önem verdim. Biz bir aileyiz ve yılların biriktirdiği sorunlar var. Biz bu sorunların çözümüne talip olarak göreve geldik ve birçok sorunun üstesinden geldik. Bu hizmet heyecanımız her geçen gün katlanarak devam ediyor. Muhtarlar Derneği başkanımız Büyükkeleş ile bir araya gelerek istişare gerçekleştiriyoruz dedi.
Muhtarlarımızın fiziki şartlarını düzeltiyoruzMuhtarlarımızın hizmetin en iyisine layık olduğunu düşünerek, çalışma gerçekleştirdiklerini ifade eden Başkanı Tütüncü, Muhtarlarımızın fiziki mekanlarının iyileştirilmesi gerektiği düşüncesindeyiz. Halkımızın muhtarlığa geldiği zaman daha modern bir mekanda hizmet alması gerektiği düşüncesiydeyiz. Muhtar evleri konusunda çalışma yaparken, Büyükşehir Belediyesi muhtarevlerini kendilerinin yapacağı konusunu gündeme getirdi. Biz de önemli olan hizmetin yapılması olduğunu ifade ettik ve gerekli desteği verebileceğimizi söyledik. Bu süreçte bir gelişme olmadı. Biz de kolları sıvayarak çalışmaya başladık diye konuştu.
Esentepe Mahallesine örnek bir muhtarevi yaparak çalışmaya başladıklarını ifade eden Tütüncü, Ocak Ayı içerisinde 14 muhtarevinin ihalesi gerçekleştirilecek ve çok kısa sürede muhtarlarımıza binalarını teslim edeceğiz dedi. Muhtarların çalışma ortamı fiziki şartlarını düzeltmek adına 5 bilgisayar eksiği olduğunu ifade eden Dernek Başkanı Feyzullah Büyükkeleşin isteği yerine getirildi. 5 mahallenin bilgisayar eksiği karşılanırken, gecede Teomanpaşa Mahalle Muhtarı Hüseyin Demire temsili olarak bilgisayarı teslim edildi. Kepezli muhtarların katıldığı toplantıda Ak Parti Kepez İlçe Başkanı Bahattin Bayraktar, Kepez Belediye Başkan Yardımcıları ve birim müdürleri de hazır bulundu.