Son Haberler
- Kırkpınar ve Dirmil pehlivanlarından Başkan Kocagöz’e ziyaret
- Kepez’de dönüşüm başladı
- Kepezli güreşçiler madalyaları topladı
- Başkan Kocagöz, “Kepez’i beraber yöneteceğiz”
- Kepez’den Emek’in ilk parkına estetik dokunuş
- Başkan Kocagöz personelinin yüzünü güldürdü
- Başköy’ün çocuklarına çim sahası müjdesi
- Başkan Kocagöz'ün konuğu Erhan Adem
- Başkan Kocagöz yas lokmasını paylaştı
- Böcek ve Kocagöz’den ‘ hizmet’ mesajı
Tütüncü engellileri sevindirdi
3 Aralık 2010, Cuma - 22:40Kepez Belediyesi, Dünya Engelliler Günü dolayısıyla Sakarya Parkı içerisindeki Yüzüncü Yıl Restoranda düzenlediği kutlama etkinliği ile bedensel ve zihinsel engellilere yalnız değilsiniz mesajı verdi. Türkiye Sakatlar Derneği Antalya Şubesi, Engel Tanımayanlar Derneği, Beyaz Baston Görmeyenler Derneği, Türkiye Engelliler Vakfı, Zihinsel Yetersiz Çocukları Yetiştirme Koruma Vakfı ile Antalyadaki diğer bedensel ve zihinsel engelli derneklerinin üyeleri, bedensel engelli spor kulüplerinin sporcuları, Antalya İşitme Engelliler İlköğretim Okulunun öğrencileri düzenlenen etkinlikte, engelsiz bir şekilde eğlenmenin tadını çıkardı.
Görme engelli Merve Demir okuduğu şiirle, bedensel engelli Hüseyin Kemalde İstiklal Marşını ezbere okuyarak, yaşama azimlerini gösterdiler.Zihinsel ve bedensel derneklerin başkanları da yaptıkları konuşmalar da, engellilere yönelik çalışmalarından dolayı Başkan Hakan Tütüncüye teşekkür ettiler.
Bedensel ve zihinsel engellilerin 3 Aralık Dünya Engelliler Gününü kutlayarak konuşmasına başlayan Hakan Tütüncü, engelli vatandaşların sosyal hayatın içerisinde olabilecekleri bir ortamı oluşturmanın gayreti içerisinde olduklarını söyledi.
Bu etkinliği de engellilerin taleplerini, isteklerini dinlemek için düzenlediklerini belirten Tütüncü, 3 Aralıkta engellileri hatırlayan bir anlayışa sahip olmadıklarını, 365 gün bedensel engellilerin hayatlarını kolaylaştırmak için çalıştıklarını ifade etti. Kepezde engelleri kaldıracak adımları atmaya başladıklarını dile getiren Başkan Hakan Tütüncü, Kepez Kent Konseyinin içerisine, engelli vatandaşlarımıza yönelik hizmetler yapabilecek, onların hassasiyeti, duygu ve düşüncelerini bizlere aktarabilecek bir birim oluşturduk. Engelliler Koordinasyon Merkezi adı altında belediyemizde yeni bir birim oluşturuyoruz. Bu merkezle birlikte engelsiz bir Kepez hayaline hep birlikte yürüyeceğiz.Etkinliğe Antalya Sosyal Hizmetler İl Müdürü Ramazan Özen, Kepez Belediye Meclis Üyeleri, Kepez Belediye Başkan Yardımcıları, Kepez Muhtarlar Derneği Başkanı Feyzullah Büyükkeleş de katıldı.