Son Haberler
- Kırkpınar ve Dirmil pehlivanlarından Başkan Kocagöz’e ziyaret
- Kepez’de dönüşüm başladı
- Kepezli güreşçiler madalyaları topladı
- Başkan Kocagöz, “Kepez’i beraber yöneteceğiz”
- Kepez’den Emek’in ilk parkına estetik dokunuş
- Başkan Kocagöz personelinin yüzünü güldürdü
- Başköy’ün çocuklarına çim sahası müjdesi
- Başkan Kocagöz'ün konuğu Erhan Adem
- Başkan Kocagöz yas lokmasını paylaştı
- Böcek ve Kocagöz’den ‘ hizmet’ mesajı
Kepez’de etiket denetimi
16 Şubat 2022, Çarşamba - 11:24Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın temel gıda ürünlerinde KDV’nin yüzde 8’den 1’e indirildiğini açıklamasının ardından Kepez Belediyesi harekete geçti. Ticaret İl Müdürlüğü ve Kepez Zabıta Müdürlüğü ekipleri, yüzde 7’lik KDV indirim düzenlemesi üzerine ilçede Haksız Fiyat Denetimleri ve Fiyat Etiket Denetimleri gerçekleştirdi. Vatandaşların daha güvenli alışveriş yapabilmesini sağlamak için başlatılan denetimlerde, temel gıda ürün satışı yapılan işletmeler ve zincir marketler mercek altına alındı. Denetimlerde etiketlerin KDV oranındaki düşüşe göre değiştirilip değiştirilmediği, etiket ile kasa arasındaki fiyat farkları kontrol edildi. Standartlara uymayan ürünlerin etiketlerinin yenileriyle değiştirilmesi noktasında da işletmelere uyarılarda bulunuldu. Kepez Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri, ilçe sakinlerinin fiyatlarla ilgili gelen şikayetlerini de anında değerlendiriyor.