Son Haberler
- Kırkpınar ve Dirmil pehlivanlarından Başkan Kocagöz’e ziyaret
- Kepez’de dönüşüm başladı
- Kepezli güreşçiler madalyaları topladı
- Başkan Kocagöz, “Kepez’i beraber yöneteceğiz”
- Kepez’den Emek’in ilk parkına estetik dokunuş
- Başkan Kocagöz personelinin yüzünü güldürdü
- Başköy’ün çocuklarına çim sahası müjdesi
- Başkan Kocagöz'ün konuğu Erhan Adem
- Başkan Kocagöz yas lokmasını paylaştı
- Böcek ve Kocagöz’den ‘ hizmet’ mesajı
Tütüncüden edebiyat dersi
3 Aralık 2010, Cuma - 20:12Başkan Hakan Tütüncü, Kepez İlçe Milli Eğitim Müdürü Osman Şimşek ile bu öğretim yılında hizmete giren Hüsniye Özdilek Ticaret ve Meslek Lisesini ziyaret etti.
Öğrenciler, Tütüncüyü coşkulu bir şekilde karşıladı. Okul Müdürü Mehmet Atik de lisenin fiziki alandaki sıkıntılarıyla ilgili Tütüncü ve Şimşeke bilgi verdi.Tütüncü, televizyonculuk ve gazetecilik sınıflarını ziyaret ederek, öğrencilerle hem eğitimi hem de hayatı konuştu.
Bu yıl hizmete giren okulun fiziki eksiklerini gidermek için gereken katkıyı yapacaklarını söyleyen Tütüncü, öğrencilerle birlikte olmaktan, eğitimin alt yapısına katkı sağlamaktan dolayı mutluluk duyduğunu söyledi. Ülkenin geleceğini inşa edecek olan öğrencileri önemsediklerinin altını çizen Başkan Tütüncü, öğrencilere şu şekilde seslendi: Sizler, Türkiyenin aydınlık geleceği olacaksınız. Kendi ellerinizle aydınlık Türkiyeyi şekillendireceksiniz. Sizleri, çok daha iyi günlere taşımanın gayreti içerisindeyiz. Ülkemizin pırıl pırıl gençleri olarak mesleklerinizde milletimize başarılı bir şekilde hizmet edeceğinize inanıyorum. Sizlerde bu potansiyeli görüyorum. Bundan dolayı da memnuniyet duyuyorum.
Türk Dili ve Edebiyatı dersinin yapıldığı gazetecilik sınıfını ziyaretinde öğrencilerin şiir okuması isteği üzerine Başkan Hakan Tütüncü de, Divan Edebiyatındaki bilgi birikimini öğrencilerle paylaştı.12 yıldır Divan Edebiyatı ile ilgilendiğini belirten Tütüncü, her akşam bir Divan Edebiyatı şairinin eserini okuduğu anlattı. Tütüncü, Hilleli Mehmet Fuzulinin muhteşem bir eseri olan Su Kasidesi nden beyitler okuyarak, öğrencilere mini bir edebiyat dersi verdi. Öğrenciler de Tütüncünün Divan Edebiyatı dersini ilgiyle dinledi.
Başkan Tütüncü, tahtaya yazdığı "Şeref-ül mekân bil mekîn" (Mekânin şerefi oturan iledir.) sözünü unutmamalarını da tavsiye etti.
Öğrenciler de, kendilerini verdiği değerden ve eğitime yaptığı katkılardan dolayı Tütünüye teşekkür ettiler.