Son Haberler
- Kırkpınar ve Dirmil pehlivanlarından Başkan Kocagöz’e ziyaret
- Kepez’de dönüşüm başladı
- Kepezli güreşçiler madalyaları topladı
- Başkan Kocagöz, “Kepez’i beraber yöneteceğiz”
- Kepez’den Emek’in ilk parkına estetik dokunuş
- Başkan Kocagöz personelinin yüzünü güldürdü
- Başköy’ün çocuklarına çim sahası müjdesi
- Başkan Kocagöz'ün konuğu Erhan Adem
- Başkan Kocagöz yas lokmasını paylaştı
- Böcek ve Kocagöz’den ‘ hizmet’ mesajı
Sözün üstadı, Hayati İnanç Kepezlilerle buluşacak
14 Ocak 2022, Cuma - 12:08Kepez Belediyesi Mimar Sinan Kongre Merkezinde gerçekleştirilecek Can Veren Pervaneler ‘Hayata Şiirden Bakmak’ konulu söyleyiş, insan hayatına dokunan sözleriyle tanıdığımız, divan edebiyatının yaşayan abidelerinden Hayati İnanç, gönüllerine dokunmaya geliyor. Söyleyişlerindeki mizahı anlatımı ile güldürürken düşündüren İnanç, dilimiz ve divan edebiyatının güzelliklerini kepezlilerle paylaşacak. Divan Edebiyatı şiirleri ile günümüz sorunlarına yol gösterici tavsiyelerde bulunan İnanç, etkileyici sunumu ile klasik edebiyatı günümüze taşıyan kıymetli isimler arasında yer alıyor.Kepez Belediyesi, Birikim Okulları ve ÖZDER Özel Eğitim Derneği işbirliği gerçekleştirilecek Can Veren Pervaneler ‘Hayata Şiirden Bakma konulu söyleyiş Hayati İnanç sunumuyla, 19 Ocak Çarşamba günü saat 19.00’da Mimar Sinan Kongre Merkezinde Kepezli vatandaşların katılımını bekliyor.
HAYATİ İNANÇ KİMDİR?
Hayati İnanç, 1961 yılı Şubat ayında Denizli'nin Çameli ilçesinde doğmuştur. Babası devlet memuru olarak çalışmıştır. Dört kardeşin en büyüğü olarak dünyaya gelmiştir. Hayati İnanç, Avukatlığın dışında yayıncılık, yöneticilik, denetçilik, öğretmenlik ve sunuculuk yapmıştır. Klasik eserlerden edindiği heyecanı, her yaştaki gençlerle paylaşmayı hayat tarzı haline getirmiştir. TRT'de "Can Veren Pervaneler" programını sunmaktadır.