Son Haberler
- Kırkpınar ve Dirmil pehlivanlarından Başkan Kocagöz’e ziyaret
- Kepez’de dönüşüm başladı
- Kepezli güreşçiler madalyaları topladı
- Başkan Kocagöz, “Kepez’i beraber yöneteceğiz”
- Kepez’den Emek’in ilk parkına estetik dokunuş
- Başkan Kocagöz personelinin yüzünü güldürdü
- Başköy’ün çocuklarına çim sahası müjdesi
- Başkan Kocagöz'ün konuğu Erhan Adem
- Başkan Kocagöz yas lokmasını paylaştı
- Böcek ve Kocagöz’den ‘ hizmet’ mesajı
Kepez’de okul bahçeleri oyun alanlarıyla rengarenk
18 Kasım 2021, Perşembe - 11:39Kepez Belediyesi eğitim kalitesi ve standardını daha iyi noktaya taşımak adına toplumda farkındalık oluşturan hizmetlerine bir yenisini daha ekliyor. Kepez Belediyesi, okulların bahçelerine çizgi boyası ile geleneksel oyunları çizerek, çocuklara değişik alternatifler sunan bir oyun dünyası armağan ediyor. Oyun çizgileriyle donatılan okul bahçelerinde, coşku, paylaşım ve dayanışma duygusunu kazandırırken, çocukların en büyük ihtiyacı olan eğitimin ayrılmaz parçası olan oyun oynama anlayışı da farklı bir boyuta taşıyor. Çocuklar ‘sek-sek’, ‘üçtaş’ ve ‘satranç’ gibi oyunlar ile eğlenirken aynı zamanda birlik ve beraberlik ruhunu kazanıyor.
Kepez Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü tarafından yürütülen oyun çizgi çalışmaları, çocukların okul ve tatil günlerinde keyifli anlar geçirmelerini sağlıyor. Okulların bahçelerinde oyun çizgileriyle buluşan çocuklar, kişisel ve zeka gelişimlerine katkı sağlayan bu oyunlar sayesinde daha da sosyalleşiyor. Göksu ilkokul ve Emine Fatma Çevik Anaokulu’nun bahçesi de çizgi çalışmaları ile renklendirildi. Öğrencilerin teneffüste hoşça vakit geçirmesi, takım çalışmasına uyum sağlayabilmesi, oyun oynarken farkında olmadan matematik ve denge çalışması yapabilmelerini sağlayan çalışma Kepez’in ilk ve orta dereceli tüm okullarında yürütülüyor.