Son Haberler
- Kırkpınar ve Dirmil pehlivanlarından Başkan Kocagöz’e ziyaret
- Kepez’de dönüşüm başladı
- Kepezli güreşçiler madalyaları topladı
- Başkan Kocagöz, “Kepez’i beraber yöneteceğiz”
- Kepez’den Emek’in ilk parkına estetik dokunuş
- Başkan Kocagöz personelinin yüzünü güldürdü
- Başköy’ün çocuklarına çim sahası müjdesi
- Başkan Kocagöz'ün konuğu Erhan Adem
- Başkan Kocagöz yas lokmasını paylaştı
- Böcek ve Kocagöz’den ‘ hizmet’ mesajı
Kepez’in bilim merkezi ‘İlim Yuvası’ oldu
8 Kasım 2021, Pazartesi - 13:52Kepez Belediyesi’nin resmi açılışını önümüzdeki günlerde yapacağı Antalya Bilim Merkezi, çocuk ve gençlerin ilgi odağı oldu. Şubat ayından itibaren sadece bilimsel çalışma yapan öğrencilerin kabul edildiği bilim merkezi artık hafta içi okullardan gelen öğrencileri, hafta sonları da isteyen çocukları atölye çalışmalarıyla bilimin ışığında buluşturuyor. Antalya Bilim Merkezi, hafta sonu Biyoloji Atölyesi, Robotik Kodlama Atölyesi ve Ahşap Tasarım Atölyesi ile farklı yaş grubundaki çocuklara bilimsel çalışma yapabilme imkanı sundu.
1 ayda 2 bin 300 çocuk katıldı
Çocuklar, eğitimciler eşliğinde istedikleri atölyede 2 saat boyunca gerçekleşen çalışmalara katıldılar. 12 bin 500 metre kare alana kurulan, Antalya’nın ve Akdeniz’in ilk ve tek bilim merkezinin atölye çalışmalarına bir ayda 2 bin 300 çocuk katıldı, merkezide 40 okul ziyaret etti. Antalya Bilim Merkezi’nde bilimsel çalışmalar yapılabilmesi için Matematik Atölyesi, Robotik Kodlama ve Yazılım, Fen Bilimleri Atölyesi, Ahşap Tasarım Atölyesi, Steam Atölyesi, Biyoloji-Kimya Atölyeleri bulunuyor. Atölye çalışmalarına katılmak isteyen çocuklar Bilim Merkezi’nin (0 242) 314 10 10 nolu numaralarından gerekli bilgilere ulaşabilirler.