Son Haberler
- Kırkpınar ve Dirmil pehlivanlarından Başkan Kocagöz’e ziyaret
- Kepez’de dönüşüm başladı
- Kepezli güreşçiler madalyaları topladı
- Başkan Kocagöz, “Kepez’i beraber yöneteceğiz”
- Kepez’den Emek’in ilk parkına estetik dokunuş
- Başkan Kocagöz personelinin yüzünü güldürdü
- Başköy’ün çocuklarına çim sahası müjdesi
- Başkan Kocagöz'ün konuğu Erhan Adem
- Başkan Kocagöz yas lokmasını paylaştı
- Böcek ve Kocagöz’den ‘ hizmet’ mesajı
Tekvandoyu eğlenerek öğreniyorlar
7 Ekim 2021, Perşembe - 14:11En genç kursiyerlerini 6 yaşında kabul eden Kepez Belediyesi Spor Kulübü’nün tekvando branşı, öğrencilerine çeşitli oyunlar oynatarak gelişimlerini arttırıyor. Turgut Özal Spor Salonu’nda eğitimlerine başlayan minik tekvandocular, ısınma hareketlerinin ardından bu sporun başlangıç seviyesi antrenmanları yaptırılıyor. Antrenmanların sonunda ise, çeşitli oyunlar oynatılarak hem sporsal gelişimlerini sağlanıyor, hem de arkadaşlık ilişkileri geliştiriliyor.
Tekvando şiddet içermiyor
Bu sporun şiddet içermeyen bir dal olduğunu vurgulayan tekvando antrenörü Derya Uyankaya, maçlarda puan üstünlüğü sağlamak için mücadele verildiğini hatırlattı. Öğrencilerinde refleks, odaklanma, fiziksel ve ruhsal gelişimlerini sağlayan çeşitli oyunlar oynattığını belirten Uyankaya, “İlk oyunumuz kova içindeki onlarca topu tavana atarak havada yakalamalarını amaçladık. Plates topu üzerinde zıplama, top yakalama, elim omzumda, huni oyunu gibi çeşitli oyun türlerini çocuklarımıza öğreteceğiz” diye konuştu.