Son Haberler
- Kepezli çocuklar Başkan Kocagöz’le mutlu
- Kıbrıs Anı Evi’nin kapıları ziyaretçilere açıldı
- Süper kızların KKTC provası
- Kepez’de icraat zamanı
- Kırkpınar ve Dirmil pehlivanlarından Başkan Kocagöz’e ziyaret
- Kepez’de dönüşüm başladı
- Kepezli güreşçiler madalyaları topladı
- Başkan Kocagöz, “Kepez’i beraber yöneteceğiz”
- Kepez’den Emek’in ilk parkına estetik dokunuş
- Başkan Kocagöz personelinin yüzünü güldürdü
Tütüncü, KKTC Başbakanı Saner ile bir araya geldi
24 Eylül 2021, Cuma - 16:02Akdeniz Belediyeler Birliği ve Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü ve heyetinin, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’ndeki(KKTC) temasları devam ediyor. Kıbrıs Türk Belediyeler Birliği’ne bağlı belediyelerle “İşbirliği-Kardeşlik Protokolü” için KKTC’de bulunan Akdeniz Belediyeler Birliği ve Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, geçtiğimiz gün iki ülke belediyeleri arasındaki güç birliğini daha da büyütecek bir protokole imza attı. Beraberindeki heyetle çeşitli temaslarda bulunan Başkan Tütüncü, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Başbakanı Hamza Ersan Saner’i makamında ziyaret etti. İki ülke arasındaki ilişkilerin geliştirilmesinde yerel yönetimlerin katkısının konuşulduğu ziyarette, Başbakan Saner kabulde yaptığı konuşmasında, Kıbrıs Türk Belediyeler Birliği ile Kepez Belediyesi ve Akdeniz Belediyeler Birliği’nin ortak çalışmalar yaptığını görmenin memnuniyet verici olduğunu söyledi.
İşbirliği ve kardeşlik duygusunu geliştirmek
Akdeniz Belediyeler Birliği ve Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü’de, ziyaret amaçlarının iki birlik arasındaki, işbirliği ve kardeşlik duygusunu geliştirmek olduğunu söyledi. Tütüncü, KKTC’ne 48 belediye başkanı ile birlikte geldiklerini, birliğe bağlı belediyelerin Kuzey Kıbrıs için gösterdikleri ilginin çok önemli olduğunu bildirdi. Ziyaret sırasında karşılıklı hediye takdim edildi. Ziyarette KKTC İçişleri Bakanı Kutlu Evren’de bulundu.