Son Haberler
- Kepezli çocuklar Başkan Kocagöz’le mutlu
- Kıbrıs Anı Evi’nin kapıları ziyaretçilere açıldı
- Süper kızların KKTC provası
- Kepez’de icraat zamanı
- Kırkpınar ve Dirmil pehlivanlarından Başkan Kocagöz’e ziyaret
- Kepez’de dönüşüm başladı
- Kepezli güreşçiler madalyaları topladı
- Başkan Kocagöz, “Kepez’i beraber yöneteceğiz”
- Kepez’den Emek’in ilk parkına estetik dokunuş
- Başkan Kocagöz personelinin yüzünü güldürdü
Dokumapark’ta sokak kedilerine konforlu yaşam alanı
26 Ağustos 2021, Perşembe - 14:43Kepez Belediyesi’nin halkın kullanımına kazandırdığı kültür ve sanat adası DokumaPark, hayvanlar içinde konforlu yaşam adresi oldu. Doğayla iç içe bir yaşamın kent sakinlerine sunulduğu parkta, hayvanlar içinde yaşama ve beslenme alanları bulunuyor. Kepez Belediyesi, Şubat ayında Marul Kafa olarak bilinen sosyal medya fenomeni Mehmet Yıldırım’ın projesini hayata geçirerek, DokumaPark’a kazandırdığı ‘Kedi Apartmanı’ onlarca sokak kedisine konforlu bir yaşam sunuyor. Hayvanlar için emniyetli yaşam alanları oluşturan Kepez Belediyesi’nin, DokumaPark’a kazandırdığı 3 katlı, 64 odalı yuva ilçe sakinleri tarafından da büyük ilgi görüyor. Onlarca kedinin yaşadığı ‘Kedi Apartmanı’ DokumaPark’a gelen ziyaretçilerinde uğrak yeri oldu. Hayvan dostu Kepez Belediyesi, güvenli bir yaşam sunduğu sokak kedilerinin mamalarını da kendi üretiyor. Kedi apartmanının yanı sıra, DokumaPark’taki ağaçlarda rengarenk kuş evleri de bulunuyor.