Son Haberler
- Kırkpınar ve Dirmil pehlivanlarından Başkan Kocagöz’e ziyaret
- Kepez’de dönüşüm başladı
- Kepezli güreşçiler madalyaları topladı
- Başkan Kocagöz, “Kepez’i beraber yöneteceğiz”
- Kepez’den Emek’in ilk parkına estetik dokunuş
- Başkan Kocagöz personelinin yüzünü güldürdü
- Başköy’ün çocuklarına çim sahası müjdesi
- Başkan Kocagöz'ün konuğu Erhan Adem
- Başkan Kocagöz yas lokmasını paylaştı
- Böcek ve Kocagöz’den ‘ hizmet’ mesajı
Kepez Kent Konseyi başkanını seçti
5 Kasım 2010, Cuma - 18:04Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncünün 41 projesi içerisinde yer alan ve geçtiğimiz aylarda kurulan Kepez Kent Konseyi, başkanlık seçimi, kadın ve gençlik meclislerinin kurulması hakkındaki gündem maddeleriyle 2. Olağan Genel Kurul Toplantısını gerçekleştirdi.
Kepez Belediyesi nikâh salonundaki toplantıya konseyin çalışma gruplarında yer alan kamu kurumlarının, meslek odalarının, sivil toplum kuruluşlarının, muhtarların, kamu yararına derneklerin, Antalya Barosunun, Antalya Ticaret ve Sanayi Odasının, Antalya Esnaf ve Sanatkârlar Odasının, vakıfların, siyasi partilerin ve sendikaların temsilcileri katıldı.Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşının okunmasıyla başlayan genel kurulda, ilk olarak divan başkanlığı seçimi yapıldı. Osman Şimşek, divan başkanlığına, Yusuf Ali Atak ve Hatice Sevda Kıraç da divan üyeliklerine seçildi.
Başkan Yardımcısı Gürsel Kayanın da hazır bulunduğu genel kurulda bir konuşma yapan Kepez Belediye Başkan Vekili Ramazan Eciş, kent konseylerinin amacını, yerel yönetimlerin daha iyi çalışmasını sağlamak, iyi yaptıklarını takdir etmek, iyi yapılmayanları demokrasi çerçevesi içerisinde eleştirmek ve yol göstermek olarak özetledi.Kepez Kent Konseyinin başarılı çalışmalara imza atacağına inandığını belirten Eciş, konuşmasını şöyle sürdürdü: İlçemizin yıllardan beri çözüm bekleyen mülkiyet, imar ve planlama sorunlarının çözümünde Kent Konseyine büyük görevler düşüyor. Bu çerçevede konseyin bünyesinde oluşturulan çalışma grupları, ilçemizin sorunlarını ele alacak; bu sorunlarla ilgili çözümleri bir rapor halinde gerek belediyemiz meclisi ile gerek diğer kamu kurum ve kuruluşlarıyla ve gerekse kamuoyu ile paylaşacaktır. Kepez Kent Konseyinin, ilçenin sorunlarını çözmede daha hızlı adımlar atacağına inanıyorum.
Başkan Vekili Ecişin konuşmasının ardından konseyin başkanlık seçimine geçildi. Can Deniz Köksalın istifası ile geçici başkanlık görevine getirilen Bekir Bülent Özsoy, oy birliği ile Kepez Kent Konseyinin başkanlık görevine getirildi.
Bir teşekkür konuşması yapan Özsoy, Türkiyede kent konseylerinin çok başarılı örneklerinin bulunduğunu belirterek, Kepez Kent Konseyinin de onlardan biri olması için çalışacaklarını kaydetti. Kepez Kent Konseyi Başkanı Özsoy, Kendi arasında anlaşmış, uyum sağlamış, medeni, uygar bir kent konseyi organizasyon şemasını oluşturmaya söz veriyorum. Şeklinde konuşmasını tamamladı.Kepez Yerel Gündem 21 Kent Konseyinin 2. Olağan Genel Kurul Toplantısında, kadın meclisi ve gençlik meclisi kurulması da oy birliğe kabul edildi.