Son Haberler
- Kepezli çocuklar Başkan Kocagöz’le mutlu
- Kıbrıs Anı Evi’nin kapıları ziyaretçilere açıldı
- Süper kızların KKTC provası
- Kepez’de icraat zamanı
- Kırkpınar ve Dirmil pehlivanlarından Başkan Kocagöz’e ziyaret
- Kepez’de dönüşüm başladı
- Kepezli güreşçiler madalyaları topladı
- Başkan Kocagöz, “Kepez’i beraber yöneteceğiz”
- Kepez’den Emek’in ilk parkına estetik dokunuş
- Başkan Kocagöz personelinin yüzünü güldürdü
Kepez'li kadınlardan Manavgat'a kadın dayanışma örneği
9 Ağustos 2021, Pazartesi - 09:39Kepez'in kadınlarından yangın felaketinden etkilenen Manavgat'lı kadınlara büyük destek geldi. Yangın afetinin başladığı günden bu yana bölgeden hiç ayrılmayan istek ve talepleri yerinde dinleyen Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü'nün, bölgedeki çalışmalarına Kepez'in kadınlarıda bir başka koldan eşlik etti.Kepez Belediyesi'nin Kadın Koordinasyon Merkezi, AKMEK ve Kepez'in gönüllü kadınları 'Kadının dilinden kadın anlar' diyerek, yangın felaketinin yaşandığı Manavgat'taki kadınları ziyaret ettiler. Her hanenin kapısını çaldılar, her kadınla istek ve talepleri doğrultusunda birebir konuştular. Tüm istek ve talepleri yerine getirebilmek içinde tek tek not aldılar. Kepez'in kadın yardım elçileri, gittikleri bölgelerde de özellikle kız ve erkek çocukları ile gençlerinde taleplerini topladılar.
Kendileri ürettiler
Kepez Belediyesi'nin Kadın Koordinasyon Merkezi, AKMEK ve Kepez'in gönüllü kadınlarının el emeği göz nuru ürettikleri şalvar, tişört, yelek, iç çamaşırı, havlu, çorap, seccade, pijama,erkek pantolonu,gömlek, çocuklar için şort,tişört gibi kişisel bakıma yönelik malzemelerde yangınzedelere ulaştırıldı. Yastıktan nevresime, battaniyeden pikeye, mutfaktan tuvalet ve banyo gereçlerine kadar yangınzedelerin acil ihtiyaç duyulabileceği her türlü malzemede Manavgatlı kadınlara teslim edildi. Manavgat ziyaretine Kepez Belediyesi'nin AK Partili Meclis Üyesi Fatma Tutan, AKMEK Koordinatörü Canan Gököz, Kadın Koordinasyon Merkezi üyeleri, AKMEK eğiticileri, kursiyerler ve Kepez'in gönüllü kadınları eşlik etti.