Son Haberler
- Kırkpınar ve Dirmil pehlivanlarından Başkan Kocagöz’e ziyaret
- Kepez’de dönüşüm başladı
- Kepezli güreşçiler madalyaları topladı
- Başkan Kocagöz, “Kepez’i beraber yöneteceğiz”
- Kepez’den Emek’in ilk parkına estetik dokunuş
- Başkan Kocagöz personelinin yüzünü güldürdü
- Başköy’ün çocuklarına çim sahası müjdesi
- Başkan Kocagöz'ün konuğu Erhan Adem
- Başkan Kocagöz yas lokmasını paylaştı
- Böcek ve Kocagöz’den ‘ hizmet’ mesajı
Tütüncü çocukları sevindirdi
27 Ekim 2010, Çarşamba - 21:08Başkan Hakan Tütüncü, çim futbol sahası yapıyor, çok sevdiği çocuklar çamur ve toz içerisinde top oynamaktan kurtuluyor. Yeşiltepe Mahallesinde 4. Nolu Sağlık Ocağının hizmet biriminin açılışı sırasında çocuklar, toz ve çamur içerisinde top oynadıklarından yakınarak Başkan Tütüncüden çim futbol sahası istemişti.
Tütüncü de, imar planında çocuk oyun alanı olarak görülen ve çocukların futbol oynadığı alana, çim futbol sahası yapacaklarının sözü vermişti. Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekipleri de 1680 Sokakta futbol sahasının inşasına başladı. Alanın çevresi bordür taşı ve tel ile çevrilecek. Futbol sahasının yapımına başlanması ile çocuklar çim sahada futbol oynayacak olmanın, mahalle sakinleri de tozdan kurtulmanın mutluluğunu yaşıyor.Yeşitepe Mahallesinde, daha önceki dönemlerde yapılan, ihtiyaca cevap veremeyen eskiyen parklar da tadilat çalışmasıyla, yeniden canlandırılıyor. İsmet İnönü Parkında yenileme çalışması devam ederken, kullanılamaz bir halde olan 2 bin 300 m2 alandan oluşan 1683 Sokaktaki bir park da yeniden inşa ediliyor. Oturma alanlarının, yürüyüş yollarının bulanacağı parkta, ilçe halkına açık havada spor yapma imkânı sunan fitness aletleri de yerleştirildi.
Çim futbol sahasının çocuklara hayırlı olmasını dileyen Başkan Hakan Tütüncü, Yeşiltepe Mahallesi, revize edeceğimiz parklarla, belediyecilik hizmetleriyle çok farklı bir noktaya gidiyor. Şu an İsmet İnönü Parkının yenileme çalışması devam ediyor. 16 yıl önce yapılan bu park, çok eskimişti. Mahallenin ihtiyacını karşılayamayacak nitelikteydi. Çim futbol sahası ile çocuklarımızı çamurdan ve tozdan kurtarıyoruz.şeklinde konuştu.