Son Haberler
- Kırkpınar ve Dirmil pehlivanlarından Başkan Kocagöz’e ziyaret
- Kepez’de dönüşüm başladı
- Kepezli güreşçiler madalyaları topladı
- Başkan Kocagöz, “Kepez’i beraber yöneteceğiz”
- Kepez’den Emek’in ilk parkına estetik dokunuş
- Başkan Kocagöz personelinin yüzünü güldürdü
- Başköy’ün çocuklarına çim sahası müjdesi
- Başkan Kocagöz'ün konuğu Erhan Adem
- Başkan Kocagöz yas lokmasını paylaştı
- Böcek ve Kocagöz’den ‘ hizmet’ mesajı
Kepezin simgesi halkla buluşuyor
26 Ekim 2010, Salı - 19:51Kepezin, batı-doğu yönünden geçen ve kaderine terk edilen sulama kanalı, yeşil kuşak çalışmasıyla çirkin görüntüsünden kurtarılıyor. İlçenin simgelerinden biri olan ve bakımsızlıktan, atılan çöplerden dolayı çirkin bir görünüm kazanan su kanalı, yeşil kuşak projesi ile yeniden hayat buluyor.
Temalı parklarla ilçenin prestijini artıran Kepez Belediyesi, denizle sınırı olmayan ilçeyi su ile buluşturuyor. Kepez Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü, DSİnin kullanımında olan su kanalının çevresinde peyzaj çalışması başlattı. Yeşil kuşak çalışmasının birinci etabı, kanalın Genpa Kavşağı ile Kütükçü Köprüsü arasındaki 3,5 kilometrelik kısmında yapılacak.Kanalın üzerindeki demir köprüler kaldırılarak, yerlerine, daha modern ve estetiği olan ahşap köprüler yapılacak. Yine kanalın etrafında ışıklandırma, yeşillendirme çalışması yapılacak, oturma alanları oluşturulacak. Kanalın çevresinde kaldırım çalışması gerçekleştirilecek ve doğal taş görünümlü duvar inşa edilecek. Böylece kanala düşme tehlikesi ortadan kaldırılmış olacak.
Peyzaj çalışmasının tamamlanmasıyla kaderine terk edilen Antalyanın simgelerinden biri olan kanal boyu güzelleşecek ve yaşam merkezi haline gelecek. Su kanalında başlatılan yeşil kuşak çalışması ile Çamlıbel, Erenköy, Kanal, Barış, Kütükçü ve Yeni Emek Mahallelerinin sosyal donatı alanı ihtiyacı da karşılanmış olacak.
Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü de, temalı parklarla ilçenin değerini artırırken yeşil kuşak çalışmaları ile turizm kenti Antalyanın güzelleşmesine katkı sağladıklarını söyledi. Antalyanın Kepezüstündeki girişini Ket Parkı ile güzelleştirdiklerini, Gazi Bulvarındaki eskiyen parkları yenilediklerini hatırlatan Tütüncü, DSİ`ye ait su kanalının etrafını yeşil kuşak projesi ile yaşam merkezi haline getireceklerini belirtti. Yeşil kuşak projesi ile kaderine terk edilen kanalın yeniden hayat bulacağını belirten Başkan Tütüncü, Bugüne kadar sulama amaçlı kullanılan kanalı, peyzaj çalışması ile kentin sosyal yaşamına dahil ediyoruz. Bugüne kadar atılan çöplerden, otlardan çirkin bir görünümde olan kanal, yeşil kuşak projesinin tamamlanmasıyla mahallelere güzellik katacak.Tütüncü, 1. etap çalışmasını tamamladıktan sonra yeşil kuşak projesini kanal boyunda uygulamaya devam edeceklerini de sözlerine ekledi.