Son Haberler
- Kırkpınar ve Dirmil pehlivanlarından Başkan Kocagöz’e ziyaret
- Kepez’de dönüşüm başladı
- Kepezli güreşçiler madalyaları topladı
- Başkan Kocagöz, “Kepez’i beraber yöneteceğiz”
- Kepez’den Emek’in ilk parkına estetik dokunuş
- Başkan Kocagöz personelinin yüzünü güldürdü
- Başköy’ün çocuklarına çim sahası müjdesi
- Başkan Kocagöz'ün konuğu Erhan Adem
- Başkan Kocagöz yas lokmasını paylaştı
- Böcek ve Kocagöz’den ‘ hizmet’ mesajı
Bakan Akdağdan Kepeze müjde var
23 Ekim 2010, Cumartesi - 23:46Kepez Belediyesinin kültür merkezinin temel atma töreninde Sağlık Bakanı Recep Akdağ, Kepezlilere 300 yataklı hastane inşası ile ağız ve diş sağlığı merkezi müjdesi verdi. Kepezin hizmette yüzü gülüyor. Yerel yönetim, yeni yolları açarak, tapu tahsisi yaparak, kat artış sağlayarak, prestij parklar inşa ederek ilçeye şehir kimliği kazandırırken, hükümet de ilçenin eğitim, sağlık alanındaki taleplerini karşılıyor. Toplu Konut İdaresi (TOKİ)nin modern 6 okulu ilçeye kazandırmasının ardından, 400 binden fazla nüfusu olan Kepezin hastane derdi de bitiyor.
Bilindiği üzere Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, göreve geldiği günden itibaren Sütçüler bölgesindeki hastane alanına devlet hastanesi yapılması için büyük gayret göstermişti. Tütüncünün Sağlık Bakanı Recep Akdağ ile görüşmesinin ardından hastane alanındaki karkas halindeki semt polikliniğinin 300 yataklı hastaneye dönüştürülmesi 2010 yatırım programına alınmıştı.
Bazı kesimlerin, Kepeze hastane yapılmayacak, iddialarına da Tütüncü, Bu hükümet var olduğu, benim de belediye başkanı olmaya devam ettiğim sürece, Allah ın izniyle bu hastaneyi Kepez e yaptırtacağım." cevabını vermişti. Kültür merkezinin temel atma töreni için Kepez e gelen Sağlık Bakanı Recep Akdağ da ilçe halkına, hem devlet hastanesi hem de ağız ve diş sağlığı merkezi müjdesi verdi.
Akdağ, eski Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel ile Kepezde Sütçüler bölgesinde hastane alanı olarak ayrılan 50 dönümlük araziye bir semt polikliniği yapılmasıyla ilgili çalışma yaptıklarını hatırlattı. Bakan Akdağ, Kepezin gelişmesini, nüfusun artmasını dikkate alarak poliklinik binasını 300 yataklı, modern bir hastane halinde inşa etmeyi kararlaştırdıklarını belirtti. Sağlık Bakanı, konuşmasını şöyle sürdürdü: İktidara geldiğimizde de yıllardır atıl bir halde duran Aşur Aksu Hastanesini tamamlayıp hizmete sunduk. Kepezin büyüklüğüne oranla bu hastane ihtiyacı karşılayamıyor. İlçenin 500 bine yaklaşan bir nüfus var. Kepezli kardeşlerimize kısa süre içerisinde projelendirip inşaatını yaparak yeni bir hastane hizmetini sunacağız.
Antalyada mükemmel bir ağız diş sağlığı merkezi inşa edeceklerini de müjdesini veren Akdağ, arazi sorununun çözülmesi halinde bu sağlık tesisinin de Kepeze yapılacağını dile getirdi. Antalyada bir ağız diş sağlığı merkezinin bulunduğunu ama hizmet binasından memnun olmadıklarını vurgulayan Sağlık Bakanı, sözlerini şöyle tamamladı. Kepezde 13 dönümlük arazin 5 dönümü, ağız ve diş sağlığı merkezine tahsis edildi. Bu arazi bizim için yeterli değil. 8 dönümde 5 dönüme dahil edilirse mükemmel bir ağız ve diş sağlığı merkezini inşa edeceğiz.