Son Haberler
- Kırkpınar ve Dirmil pehlivanlarından Başkan Kocagöz’e ziyaret
- Kepez’de dönüşüm başladı
- Kepezli güreşçiler madalyaları topladı
- Başkan Kocagöz, “Kepez’i beraber yöneteceğiz”
- Kepez’den Emek’in ilk parkına estetik dokunuş
- Başkan Kocagöz personelinin yüzünü güldürdü
- Başköy’ün çocuklarına çim sahası müjdesi
- Başkan Kocagöz'ün konuğu Erhan Adem
- Başkan Kocagöz yas lokmasını paylaştı
- Böcek ve Kocagöz’den ‘ hizmet’ mesajı
Kepeze semt konakları 2011de yapılıyor
22 Ekim 2010, Cuma - 22:22Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, Antalyayı yeni bir sosyal hizmetle daha buluşturuyor. Kepez, kültürel, sanatsal ve sosyal etkinliklerin yapılabileceği, mesleki kursların olacağı semt konaklarına 2011de kavuşuyor.
Gazi Mahallesi sakinleri, Başkan Hakan Tütüncüye teşekkür ziyaretinde bulundu. Muhtar Mehmet Orbay ve vatandaşlar, mahalledeki Toplu Konut İdaresi (TOKİ) tarafından yapılan konutların, hak sahiplerine teslimi, elektrik, su ve çevre düzenlemesiyle ilgili sıkıntılarını çözmesinden dolayı Tütüncüye teşekkür ettiler.
Başkan Tütüncü de, ciddi sorunlarını çözdüklerini, toplu konutların bulunduğu alandaki sosyal yaşamı canlandırmak için, ellerinden gelen hizmeti yapmaya devam edeceklerini söyledi.
Ziyarette Gazi Mahallesi sakinlerine semt konağı müjdesi veren Tütüncü, inşa edecekleri 2 adet semt konağından birini Gazi Mahallesine yapacaklarını belirtti. Tütüncü, ihale aşamasına gelen semt konaklarını 2011de inşa edeceklerini kaydetti.
Kültür, sosyal hizmetler, eğitim, sağlık, meslek kursları gibi hizmetlerin sunulacağı semt konakları ile mahallelerde sosyal ortam oluşturmayı amaçladıklarını bildiren Başkan Hakan Tütüncü, önümüzdeki günlerde ihaleye çıkacak olan kadın lokali ve gençlik lokalinin inşasına da 2011de başlayacaklarını ifade etti.
Tütüncü, tapu tahsisiyle, kat artışının sağlanmasıyla mahalleleri modernleştirirken, sosyal belediyecilik hizmetleriyle de mahallelerin sosyalleşmesini sağlayacaklarını ifade etti.
Semt konaklarının proje çalışmasının başladığı bilgisini veren Tütüncü, ilk semt konağının, Sütçüler, Habibler, Gazi, Hüsnü Karakaş, Mehmet Akif Ersoy ve Güneş mahallesinde ortak kullanılabilecek alanda inşa edeceklerini söyledi. Semt konaklarının, ilçe halkının sosyal ve kültürel ihtilaçlarının hızlı bir şekilde karşılanacağı hizmet kompleksleri şeklinde olacağını vurgulayan Başkan Tütüncü, konakları Osmanlı ev mimarisi şeklinde yapacaklarını da sözlerine ekledi.
Gazi Mahallesi sakinleri de, semt konağı yapılmasının kendileri için çok güzel bir hizmet olacağını dile getirdiler.