Son Haberler
- Kırkpınar ve Dirmil pehlivanlarından Başkan Kocagöz’e ziyaret
- Kepez’de dönüşüm başladı
- Kepezli güreşçiler madalyaları topladı
- Başkan Kocagöz, “Kepez’i beraber yöneteceğiz”
- Kepez’den Emek’in ilk parkına estetik dokunuş
- Başkan Kocagöz personelinin yüzünü güldürdü
- Başköy’ün çocuklarına çim sahası müjdesi
- Başkan Kocagöz'ün konuğu Erhan Adem
- Başkan Kocagöz yas lokmasını paylaştı
- Böcek ve Kocagöz’den ‘ hizmet’ mesajı
Tütüncüye Güvenli Toplum Ağı brifingi
20 Ekim 2010, Çarşamba - 21:14Antalya Emniyet Müdürlüğü, organizasyonunu yaptığı Güvenli Toplum Ağı projesiyle ilgili olarak, Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncüye brifing verdi.
Kepez ilçesi, Güvenliğin teşviki, yaralanmaların, intiharın ve şiddetin önlenmesini, doğal afetlerin yıkıcı sonuçlarının engellenmesini amaçlayan, Güvenli Toplum Ağına katılabilmek için başvuruda bulunmuştu.
Dünya Sağlık Örgütünün (DSÖ) ve Karolinska Enstitüsünün akretide etmesi ile Güvenli Toplum Ağına dahil olunabiliyor. Antalya Emniyet Müdürlüğünün organizasyonunu ve yönetimini yaptığı, Kepez Kaymakamlığının da destek verdiği Güvenli Toplum Ağı projesi ile ilgili olarak, Kepez Belediyesinin niyet mektubu da Karolinska Enstitüsüne sunulmuştu.
Antalya Emniyet Müdürlüğü Basın ve Halkla İlişkiler Şube Müdürü R.Akif Aktuğ da konuyla ile ilgili bilgi vermek amacıyla, projenin yürütme kurulu başkanı olan Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncüyü ziyaret etti. Projenin yürütme kurulunda yer alan Başkan Yardımcısı Gürsel Kayanın da hazır bulunduğu ziyarette, proje danışmanı Akdeniz Üniversitesi Aile Hekimliği Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Hakan Yaman,Güvenli Toplum Ağı hakkında Tütüncüye brifing verdi.
Projeyi önemsediklerini belirten Başkan Tütüncü, Kepezin, Türkiyeden Güvenli Toplum Ağına katılan ilk kent olabilmesi için ellerinden geleni yapacaklarını ifade etti.
Başvuru için gerçekleştirilecek ilk basamak uygulamalarının, sürdürülebilir olduğunu ve 6 farklı göstergenin karşılandığını belgeleyen rapor da DSÖ sunulmuştu.
Taslak başvuru raporu da DSÖ Toplum Güvenliğinin Teşviki İşbirliği Merkezine bağlı çalışan Karolinska Enstitüsünün Akademik Danışmanı Po Henricson tarafından incelenmişti.
Geçtiğimiz günlerde Antalyaya gelen Henricson, Antalya Emniyet Müdürlüğünü, Kepez Kaymakamlığını ve Kepez Belediyesini ziyaret etmişti. Ziyaretlerde taslak başvuru raporunu harika bulduğunu ifade eden Henricson, Güvenli Kentler Ağına katılmasıyla, Kepezin marka değerini yükselteceğini dile getirmişti.
1 yıl sürecek olan incelemenin ardından, DSÖnün 6 kriterinin yerine getirilmesi halinde, Kepez ilçesinin Güvenli Toplum Ağına katılım başvurusu kabul edilecek.
Güvenli toplum beraatının verilmesi halinde ise 35 ülkeden 205 kentin üye olduğu Güvenli Toplum Ağına Türkiyeden ilk katılan Kepez ilçesi olacak.