Son Haberler
- Kırkpınar ve Dirmil pehlivanlarından Başkan Kocagöz’e ziyaret
- Kepez’de dönüşüm başladı
- Kepezli güreşçiler madalyaları topladı
- Başkan Kocagöz, “Kepez’i beraber yöneteceğiz”
- Kepez’den Emek’in ilk parkına estetik dokunuş
- Başkan Kocagöz personelinin yüzünü güldürdü
- Başköy’ün çocuklarına çim sahası müjdesi
- Başkan Kocagöz'ün konuğu Erhan Adem
- Başkan Kocagöz yas lokmasını paylaştı
- Böcek ve Kocagöz’den ‘ hizmet’ mesajı
Duacıya sanat temalı bir park
19 Ekim 2010, Salı - 21:35Kepez Belediyesi, şehir merkezi ile ulaşımını kısalttığı, 2,5 kilometrelik yolunu asfaltladığı Duacı Köyüne şimdi de muhteşem bir park ve sanat merkezi kazandırdı.
Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekipleri, bakımsız bir halde bulunan köyün simgesi sarnıç alanında başlattığı, yeşillendirme çalışmasını tamamladı. Çınar ağaçlarının da bulunduğu 1400 metrekarelik alana, köyün mimarisine uygun bir şekilde sanat galerisi ve kurs yeri olarak hizmet verecek bir bina da inşa edildi. Park alanında şadırvan, su kuyusu ve oturma alanları da bulunuyor.
Düne kadar kötü bir görünüm içerisinde olan sarnıç alanı, yeşillendirme çalışması ile köyün sosyal yaşam ve sanat merkezi haline geldi. Parkın hizmete girmesiyle, Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü de, köy sakinlerine verdiği park sözünü yerine getirmiş oldu.
Sarnıç alanında yaptıkları park çalışmasının, köyün cazibesini artıracağını söyleyen Tütüncü, Köyün yörenin mimarisine uygun bir proje çalışması ile sarnıç alanını güzelleştirdik. Bu alanı, hem dinlence hem de sosyal ve kültürel etkinliklerin yapılacağı bir yer olarak köy halkının hizmetine sunuyoruz ifadesini kullandı.