Son Haberler
- Kırkpınar ve Dirmil pehlivanlarından Başkan Kocagöz’e ziyaret
- Kepez’de dönüşüm başladı
- Kepezli güreşçiler madalyaları topladı
- Başkan Kocagöz, “Kepez’i beraber yöneteceğiz”
- Kepez’den Emek’in ilk parkına estetik dokunuş
- Başkan Kocagöz personelinin yüzünü güldürdü
- Başköy’ün çocuklarına çim sahası müjdesi
- Başkan Kocagöz'ün konuğu Erhan Adem
- Başkan Kocagöz yas lokmasını paylaştı
- Böcek ve Kocagöz’den ‘ hizmet’ mesajı
Kepezin SBS merkezleri gururlandırdı.
16 Ekim 2010, Cumartesi - 21:04Kepez Belediyesinin, HAMLE-DER desteği ile maddi yetersizlikten dershaneye gidemeyen başarılı öğrenciler için 7 noktada açtığı SBS merkezleri amacına ulaştı. 619 öğrenci SBSnin 400 taban puanını aşarken, 360 öğrenci de Anadolu Liselerine yerleşti.
Kepez Belediyesi, Hamle Kültür Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği (HAMLE-DER) işbirliği ile 7 noktada maddi durumu iyi olmayan başarılı öğrencileri için Seviye Belirleme Sınav (SBS) Merkezleri açmıştı. Bu merkezlerde, 6. 7. ve 8. sınıfa giden öğrencilere ücretsiz SBS kursu veriliyor. Ücretsiz SBS kurs merkezlerinden faydalanan Kepezli öğrenciler de ellerinden tutulduğunda, eğitim imkânlarından eşit şekilde yararlandıklarında neleri başarabileceklerini gösterdi.
Maddi yetersizlikten dershane gidemeyen, özel ders alamayan öğrenciler, ücretsiz SBS kurs merkezleri ile iyi bir lisede okuma isteklerini gerçekleştirdi. Kursta eğitim alan öğrenciler, 2010 döneminde yapılan SBS de kendilerine sahip çıkanların yüzünü güldürdü. 6. sınıflarda 245 öğrenci, 7. sınıflarda 224 öğrenci, 8. sınıflarda 150 öğrenci olmak üzere 619 öğrenci SBSnin 400 taban puanını aştı. Yine 124 öğrenci Anadolu Lisesini, 10 öğrenci Anadolu Öğretmen Sosyal Bilimler Lisesini, 60 öğrenci Anadolu İmam Hatip Lisesini, 51 öğrenci Anadolu Ticaret Meslek Lisesini, 11 öğrenci Denizcilik Anadolu Meslek Lisesini, 32 öğrenci Anadolu Kız Teknik ve Meslek Lisesini, 27 öğrenci Sağlık Meslek Lisesini, 23 öğrenci Anadolu Teknik ve Meslek Lisesini, 22 öğrenci de Anadolu Turizm Otelcilik Meslek Lisesini kazandı. Kepezde SBS merkezleri açılmamış olsaydı, belki de 360 öğrenci, Anadolu Liselerini kazanamayacaktı. Bu gurur tablosu, SBS kurs merkezlerinin eğitim için ne kadar önemli bir hizmet olduğunu göstermiş oldu.
SBS kurs merkezlerinin başarısı, ilçedeki çocukların eğitim olanaklarından eşit bir şekilde yararlanması, eğitim kalitesinin artması için çalışan Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncüyü mutlu etti. SBS başarısının, açtıkları kurs merkezleri ile ne kadar doğru, faydalı bir hizmet yaptıklarını gösterdiğini söyleyen Tütüncü, bu başarının eğitime yönelik çalışma şevklerini daha da artıracağını belirtti.
Maddi imkansızlılardan okuma hayalini gerçekleştirmeyen öğrencilerin SBS başarısı ile sahip çıkıldığında neleri başarabileceklerini gösterdiklerini bildiren Başkan Tütüncü, SBSde başarılı olan öğrencileri kutladı; onları yetiştiren öğretmenlere, kurs merkezlerinin açılmasına destek verenlere teşekkür etti. SBS eğitim merkezlerini, çocukların gelecekte başarılı olması için açtıklarını ifade eden Başkan Hakan Tütüncü, şunları söyledi: Çocuklarımızın, gelecekte toplumda örnek gösterilen kişiler olması için çalışıyoruz. Çocuklarımız çok başarılı olursa gelecekte toplum da çok kuvvetli olur. SBS kurs merkezlerindeki çocuklarımızın, yürekten Allah razı olsun, demesi yaptığımız hizmetlerdeki karımız olacaktır. Bir de geleceğin Türkiyesini yetiştirebilirsek ayrıca mutlu oluruz. Kepezli çocuklara iyi bir eğitim ortamı sunabilmenin gayreti içerisindeyiz. Eğitim olanaklarını en iyi şekilde kullanarak başarılı olmalarını arzuluyoruz.
HAMLE-DER ve hayırseverlerin desteği ile 7 noktada açtıkları eğitim merkezlerinde 2010-2011 döneminde 3 bin öğrenci eğitim görüyor.