Son Haberler
- Kırkpınar ve Dirmil pehlivanlarından Başkan Kocagöz’e ziyaret
- Kepez’de dönüşüm başladı
- Kepezli güreşçiler madalyaları topladı
- Başkan Kocagöz, “Kepez’i beraber yöneteceğiz”
- Kepez’den Emek’in ilk parkına estetik dokunuş
- Başkan Kocagöz personelinin yüzünü güldürdü
- Başköy’ün çocuklarına çim sahası müjdesi
- Başkan Kocagöz'ün konuğu Erhan Adem
- Başkan Kocagöz yas lokmasını paylaştı
- Böcek ve Kocagöz’den ‘ hizmet’ mesajı
Tapular veriliyor, Kepez şehirleşiyor.
11 Ekim 2010, Pazartesi - 22:11Başkan Hakan Tütüncü, imar planı düzenlemeleri ve tapu tahsisi ile Kepezin gecekondu şehri imajını yıkıyor. Tapu tahsisinin ardından yapılan imar planı düzenlemesi sonucu verilen kat artışı ile gecekondu mahallelerinde modern yapılaşmanın önü açılıyor. AK Parti iktidarı döneminde yapılan yasal düzenlemelerle birlikte Kepezdeki çarpık yapılaşmanın en önemli nedenlerinden biri olan mülkiyet sıkıntısı büyük oranda çözüldü.
Başkan Tütüncü de, göreve geldikten sonra mülkiyet sorunu çözülen parsellerin hak sahiplerine tahsisi hızlandırmak amacıyla tahsis bedelinin ödenmesi 12 den 24 taksite çıkarmıştı. Ödemede sağlanan bu kolaylıkla tapu tahsis işlemleri de hızlandı. Başkan Tütüncünün göreve geldiği Nisan 2009dan 1 Ekim 2010 tarihine kadar 4 bin 282 hak sahibine tapu tahsisi, 525 kişiye de belediye hissesi satışı yapıldı. Tapu tahsisi ve belediye hisse satışı, Teomanpaşa, Düdenbaşı, Habibler, Sütçüler, Baraj, Beşkonak, Göksu, Güneş, Ahatlı, Yeni Doğan, Kültür, Fabrikalar, Mehmet Akif Ersoy, Yeni Emek ve Ünsal Mahallelerinde gerçekleşti.
Başkan Tütüncü, tapu tahsisinin yapıldığı ve gecekondu dokusunun yoğun olduğu mahallelerde modern şehirleşmenin önünü açabilmek amacıyla da imar düzenlemesi çalışması başlattı. İmar kanunlarına uygun, yargıdan iptal olmayacak şekilde, vatandaşın talepleri dikkate alınarak yapılan imar düzenlemesi ile Ahatlı, Fabrikalar, Kütükçü, Teomanpaşa, Ünsal ve Yeni Doğan Mahallelerinde kat artışı sağlandı. Tapu tahsisi ardından kat artışı ile ilgili yapılan imar düzenlemeleri ile birlikte artık Kepezde gecekonduların yerini, modern konutlar alıyor.
Kepez Belediye Başkanı Tütüncünün, imar planında olmasına rağmen 16 yıldır açılamayan yolları ulaşıma açması da ilçedeki şehirleşme hamlesini hızlandırdı. Hak sahiplerinin rızası alınarak 2 bin 300 gecekondu olaysız bir şekilde yıkılarak, 110 km yakın yeni yol açıldı. Asfaltı da dökülen yeni yollarla Kepez, 6070 metre genişliğinde bulvarlara kavuştu. Tapu tahsisi, kat artışı ile ilgili yaptıkları imar düzenlememeleriyle gecekondu mahallelerindeki şehirleşmeyi hızlandırdıklarını söyleyen Tütüncü, yollarıyla, parklarıyla, modern yapılaşmanın, düzgün imar planlarının olduğu mahalleleriyle Kepezin bir dünya şehri olmaya başladığını ifade etti.
Halkın talep ve beklentileri doğrultusunda çalıştıklarını belirten Başkan Tütüncü, Yeni hizmetlerle yakınan, şikayet eden ve dert üreten değil, çözüm üreten bir yönetim anlayışı ile halkımızın mutluluğu için çalışmaya devam ediyoruz dedi.