Kepez’den 6.kreş Varsak’a

15 Ocak 2021, Cuma - 16:31
Kepez’den 6.kreş Varsak’a
Kepez Belediyesi, çalışan annelere ve okul öncesi eğitime destek vermeyi amaçladığı Nasreddin Hoca Kreş ve Gündüz Bakımevi’nin altıncı şubesini Varsak bölgesine açıyor.

Kepez Belediyesi, kaliteli, güvenli okul öncesi eğitimi ve tecrübeli kadrosuyla ilgi gören Nasreddin Hoca Gündüz Bakımevi ve Kreşi’nin şube sayısını artırmaya devam ediyor.
Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü döneminde ilçeye armağan edilen eğitim tesisinin şube sayısı altıya çıkıyor.
Çalışan annelere ve okul öncesi eğitime ciddi bir destek veren belediyenin kreş hizmeti, Varsak bölgesine de kazandırılıyor.

Yapım ihalesine çıkılıyor
 Aktoprak Mahallesi Süleyman Demirel Bulvarı üzerinde bulunan 3 bin m2 belediye hizmet alanına 2 katlı kreş binası inşa edilecek. Mimari projesi tamamlanan Nasreddin Hoca Kreş ve Gündüz Bakımevi Aktoprak Şubesi binasının yapım ihalesine de önümüzdeki günlerde çıkılacak. Bölgenin okul öncesi eğitim kurumu ihtiyacını karşılayacak olan belediye kreşinin 1400 m2 kapalı alanı olacak. Kreşte sınıflar, yemekhane, çok amaçlı salon, oyun ve uyku odaları ile bahçesinde oyun parkı olacak.

Veterinerlik taşınacak
Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, kreşi yapacakları alanın yanında bulunan belediyenin sokak hayvanları geçici bakımevi ve rehabilitasyon merkezini, Çamlıca Mahallesi’nde yapacakları hayvan hastanesi alanına taşıyacaklarını açıkladı. 

Kreş büyümeye devam edecek
Nasreddin Hoca Kreş ve Gündüz Bakımevi’nin, çalışan annelere ve okul öncesi eğitime katkı sağlayan önemli bir eğitim tesisi olduğunun altını çizen Tütüncü, “Çocuklarımıza nitelikli okul öncesi eğitim verdiğimiz mahalle kreşlerimizin sayısını artırmaya gayret ediyoruz.  Hemşehrilerimizce takdir gören kreşimizin 6. şubesini Varsak bölgemize kazandırıyoruz. Böylelikle bu bölgedeki çalışan annelerimizin kreş talebini de karşılamış olacağız. İmkânlarımız elverdiğince kreşimize yeni şubeler eklemeye devam edeceğiz” açıklamasını yaptı.
Nasreddin Hoca Kreş ve Gündüz Bakımevi’nin, Teomanpaşa, Özgürlük ve Ahatlı mahallelerindeki şubeleri aktif olarak hizmet veriyor. Kreşin, Erenköy ile Teomanpaşa Mahallesi Necip Fazıl Kısakürek Caddesi’ndeki şubelerinin yapımı da tamamlandı.  Bu şubeler de önümüzdeki aylarda hizmete alınacak.
Kepez’den 6.kreş Varsak’a
Kepez’den 6.kreş Varsak’a
Kepez’den 6.kreş Varsak’a

Benzer Haberler

Erenköy kreşinin açılışı 23 Nisan’da

Erenköy kreşinin açılışı 23 Nisan’da

Kepez Belediyesi, Erenköy Mahallesi’ne kazandırdığı Nasreddin Hoca Kreşi’nin 4. Şubesini, çocukların bayramı olan 23 Nisan’da hizmete açacak.  Kepez Belediyesi, Nasreddin Hoca Gündüz Bakımevi ve Kreşi’nin şube sayısını artırarak, 

Kepez’den çocuklara bayramlarında kreş hediyesi
Kepez’den çocuklara bayramlarında kreş hediyesi

Kepez Belediyesinin, çalışan anelelere yönelik bir yatırımı olan Nasreddin Hoca Kreşi’nin Erenköy Mahallesi şubesi, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı haftasında eğitime


Erenköy kreşine kavuşuyor
Erenköy kreşine kavuşuyor

Kepez Belediyesi, Erenköy Mahallesi’ndeki 420 m2 büyüklüğündeki tek katlı binayı, tadilatla kreşe dönüştürme çalışmasını tamamladı. Erenköy Nasreddin Hoca Gündüz Bakımevi ve


Kepez’den 4.kreş Erenköy’e
Kepez’den 4.kreş Erenköy’e

Kepez Belediyesi, verdiği kaliteli, güvenli okul öncesi eğitimden dolayı yoğun ilgi gören Nasreddin Hoca Gündüz Bakımevi ve Kreşi’nin 4. şubesini Erenköy’de açıyor. Kepez Belediye