Son Haberler
- Kırkpınar ve Dirmil pehlivanlarından Başkan Kocagöz’e ziyaret
- Kepez’de dönüşüm başladı
- Kepezli güreşçiler madalyaları topladı
- Başkan Kocagöz, “Kepez’i beraber yöneteceğiz”
- Kepez’den Emek’in ilk parkına estetik dokunuş
- Başkan Kocagöz personelinin yüzünü güldürdü
- Başköy’ün çocuklarına çim sahası müjdesi
- Başkan Kocagöz'ün konuğu Erhan Adem
- Başkan Kocagöz yas lokmasını paylaştı
- Böcek ve Kocagöz’den ‘ hizmet’ mesajı
KBT, Buzlar çözülmeden oyunu ile Sahne dedi
7 Ekim 2010, Perşembe - 21:23Kepez Belediye Tiyatrosu 2010-2011 Tiyatro sezonu Türk Tiyatrosunun önemli yazarlarından Cevat Fehmi Başkutun yazdığı Buzlar Çözülmeden adlı unutulmaz eseri ile açıldı. Yönetmenliğini Kepez Belediye Tiyatrosunun Genel Sanat Yönetmeni Abdullah Süreklinin yaptığı oyunun ilk gününde sanatseverler oyuna büyük ilgi gösterdi.
Sahnelenen oyunun prömiyerini, Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, Dr. Ayşe Tütüncü, Meclis üyeleri ve çok sayıda davetli izledi. Erken saatlerde Kepez Yeni Mahalle Semtevi Salonuna gelen sanatseverler merakla oyunun başlamasını bekledi. Davetliler, oyunun bitiminde Kepez Belediye Tiyatrosu´nun oyuncularının performansını ayakta alkışladı.Oyun sonunda sahneye davet edilen Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, sanatçıları gösterdikleri performansdan dolayı tebrik etti. Sıradan bir tiyatronun sezon açılışını gerçekleştirmediklerini ifade eden Başkan Tütüncü, Göreve geldiğim ilk günlerde hedefimiz hızlı bir şekilde Kepezin bir kültür ve sanat şehri haline gelmesiydi. Bizim medeniyetimizde şehirleşmenin bir bölgeyi, şehir haline getirmenin en önemli dinamiklerinden bir tanesi kültür ve sanat faaliyetlerinin yapılıyor olmasıdır. Kepezin bir kültür ve sanat merkezi haline gelmesi için çalışmalırımızı sürdüreceğimizi söylemiştik. 41 projemizden bir tanesi de kültür sanat noktasında kurumsal bir tiyatronun var olabilmesiydi.
İşte bugün bu vaadlerimizden bir tanesinin en iyi şekilde gerçekleştiğini, bu güzel oyunda görüyoruz. Kepez Belediye Tiyatrosu birinci yılını tamamlayarak ikinci yılından gün almaya başladı. Bize bu güzelliği yaşatan tüm sanatçılarımıza teşekkür ediyorum. Bu oyunun Antalyalılara ulaşmasında çok büyük gayretleri olan, belediyemizin Genel Sanat Yönetmeni Abdullah Sürekliye çok teşekkür ediyorum diye konuştu.Yapılan konuşmaların ardından Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü sanatçıları tek tek tebrik ederek çiçek verdi. Öte yandan Kepez Teomanpaşa Halk Eğitim Merkezi Müdürü Yakup Hoplara da KBTye verdiği desteklerden dolayı teşekkür plaketi verdi.
Her Çarşamba Yeni Mahalle Semtevi Salonunda sahnelenecek olan oyunda Kepez Belediyesi Genel Sanat Yönetmeni Abdullah Sürekli, Selim Türkışık, Ferhat Altınöz, Cengiz Kaya, Faruk Çelik, Ragıp Sarı, Emre Özdemir, Seçkin Güler, Özlem Davutoğlu, Hatice Yalav, Hüseyin Yorgancı, Emre İnal, Aykut Keser, Üzeyir Öğünç, Burak Mermut, Volkan Gümüş görev alıyor. Oyunun Asistanlığını Derya Bütev ve Özge Efe, Sahne Amirliğini Mustafa Uçak yapıyor.Oyunun konusu:
60 İhtilalinden sonra yolları kardan kapanan Anadolu kasabasına akıl hastanesinden kaçtığı arkadaşları ile gelen bir delinin, kasabalılarca kaymakam sanılmasını, ardından var olan sömürüye dayalı düzeni yıkan bir yönetim anlayışıyla kaymakamlığı sürdüren. deli ve kasabalı arasında geçen trajikomik olayları anlatmaktadır.