Son Haberler
- Kepez’de dönüşüm başladı
- Kepezli güreşçiler madalyaları topladı
- Başkan Kocagöz, “Kepez’i beraber yöneteceğiz”
- Kepez’den Emek’in ilk parkına estetik dokunuş
- Başkan Kocagöz personelinin yüzünü güldürdü
- Başköy’ün çocuklarına çim sahası müjdesi
- Başkan Kocagöz'ün konuğu Erhan Adem
- Başkan Kocagöz yas lokmasını paylaştı
- Böcek ve Kocagöz’den ‘ hizmet’ mesajı
- Kepezli çocuklar uzayı gözlemliyor
Antalyanın en güzeli oldu
13 Ağustos 2010, Cuma - 19:41Kepez Belediyesi, yıllarca moloz biriktirme alanı olarak kullanılan, Gülveren Mahallesindeki 35 dönümlük araziyi, yeşillendirme çalışmasıyla Antalyanın en güzel parklarından biri haline getirdi.
Kepez Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü, Akdeniz Üniversitesi (AÜ) ile Gülveren Mahallesi arasındaki 35 dönümlük alan üzerinde başlattığı yeşillendirme çalışmasını tamamladı. Hürriyet Caddesi üzerindeki park çalışmasıyla yıllarca moloz biriktirme alanı olarak kullanılan arazi, yemyeşil bir görünüme kavuştu. Parkın hizmete girmesiyle hem molozların neden olduğu görsel kirlilik ortadan kalktı hem de Antalya güzel bir yeşil alana kavuşmuş oldu.
Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncünün, Antalyaya yakışmayan çirkin görüntünün kaldırılması talimatı sonucu, 35 dönümlük arazi de yeşillendirme çalışması başlatılmıştı. Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekipleri, üzerindeki molozları kaldırdıkları 30 dönümlük araziyi çimlendirdi. Çınar ağaçlarının, çiçeklerin dikildiği parkta, yürüyüş yolları ve oturma alanları oluşturuldu. Parka, çocuk oyun grubu ve fitnes aletleri de konulacak. Çevre sağlığını olumsuz etkileyen arazinin yanından geçen yağmur suyu drenaj hattı da ıslah edildi. Vatandaşların parka ulaşımını kolaylaştırmak için de yağmur suyu drenaj hattının üzerine ahşap köprü yapıldı. Parkın içerisindeki elektrik trafosu da Türk evi şeklinde boyandı.
Gülveren Mahallesi sakinleri de, parkın hizmete girmesinin mutluluğunu yaşıyor. Mahalleliler, dinlenebilecekleri, sosyal faaliyetlerini gerçekleştirebilecekleri, çocuklarının oyun oynayabileceği, spor yapabilecekleri bir park yaptığı için, Başkan Tütüncüye teşekkür ettiler.
35 dönümlük arazinin, üzerindeki molozlardan dolayı Antalya için kötü bir görüntü oluşturduğunun altını çizen Tütüncü de, Bu alan, moloz biriktirme yeri olarak kullanılmaktaydı. Moloz görüntüleri de yoldan geçenlerin, mahallede yaşayanların göz estetiğini bozması bakımından kaygı vericiydi. Başlattığımız park çalışması ile göz estetiğini bozan bu araziyi, yeşil bir alan olarak Antalyaya, Gülveren Mahallesine kazandırdık.diye konuştu. .