Son Haberler
- Kepez’de dönüşüm başladı
- Kepezli güreşçiler madalyaları topladı
- Başkan Kocagöz, “Kepez’i beraber yöneteceğiz”
- Kepez’den Emek’in ilk parkına estetik dokunuş
- Başkan Kocagöz personelinin yüzünü güldürdü
- Başköy’ün çocuklarına çim sahası müjdesi
- Başkan Kocagöz'ün konuğu Erhan Adem
- Başkan Kocagöz yas lokmasını paylaştı
- Böcek ve Kocagöz’den ‘ hizmet’ mesajı
- Kepezli çocuklar uzayı gözlemliyor
Kepezde trafolar güzelleştiriliyor
12 Ağustos 2010, Perşembe - 20:10Kepez Belediyesi, yeşil alan yatırımlarıyla ilçenin prestijini artırırken, estetiği olmayan, görüntü kirlililiği oluşturan, taksi durakları ve elektrik trafo binalarını da güzelleştiriyor. Baraka şeklindeki 7 taksi durağına, mimari yapısıyla, çevre düzenlemesiyle modern bir görünüm kazandıran, hizmet veremez hale gelen, eskiyen parkları yenileme çalışması başlatan Kepez Belediyesi, şimdi de ilçedeki trafo binalarının görüntü kirliliğini ortadan kaldırıyor.
Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncünün talimatıyla, kent estetiğini bozan trafo binaları güzelleştiriliyor. Antalya TEDAŞ Elektrik Dağıtım Müessese Müdürlüğü ile işbirliği yapılarak, parkların içerisinde bulunan trafo binalarına, boyama ve ahşap giydirme yöntemiyle geleneksel Türk evi görünümü kazandırılıyor.Yükseliş, Ulus ve Gülveren Mahallelerinde bulunan parklardaki, 4 adet trafo binasının, tarihi Türk evi görünümlü boyama ve ahşap giydirmesi tamamlandı. Böylece parklarda görüntü kirliliği oluşturan beton trafolar, estetiği olan tarihi konak görünümlü evler haline geldi.
Başkan Hakan Tütüncü de, ilçenin modern bir kimliğe kavuşması amacıyla, görüntü kirliliği oluşturan trafo binalarında güzelleştirme çalışması başlattıklarını söyledi.
İlçenin modern bir şehir kimliği kazanmasına önem verdiklerini belirten Tütüncü, TEDAŞ ile işbirliği yaparak, ilçedeki diğer trafo binalarında da estetik çalışması yapacaklarını ifade etti. Trafo binalarına tarihi konak görünümü kazandırarak, kent estetiği sağlamayı ve yaşanabilir mekanlar oluşturmayı amaçladıklarını kaydeden Başkan Tütüncü, bu çalışmanın geleneksel Türk evleri görüntüsünün geleceğe taşınmasına katkı sağlayacağını da sözlerine ekledi.