Son Haberler
- Kepez’de dönüşüm başladı
- Kepezli güreşçiler madalyaları topladı
- Başkan Kocagöz, “Kepez’i beraber yöneteceğiz”
- Kepez’den Emek’in ilk parkına estetik dokunuş
- Başkan Kocagöz personelinin yüzünü güldürdü
- Başköy’ün çocuklarına çim sahası müjdesi
- Başkan Kocagöz'ün konuğu Erhan Adem
- Başkan Kocagöz yas lokmasını paylaştı
- Böcek ve Kocagöz’den ‘ hizmet’ mesajı
- Kepezli çocuklar uzayı gözlemliyor
Kepezde Ramazan coşkusu başladı
12 Ağustos 2010, Perşembe - 20:05Kepez Belediyesi Ramazan Şenlikleri dün akşam etkinliklerle start aldı. Geçtiğimiz yıl günde yüzlerce kişiyi misafir eden Ramazan Şenliklerinin ilk gününde, şenlik programına ilgi büyüktü. Şenlik programı mehteran gösterisi ile başladı. Mehter marşları eşliğinde sahneye çıkan mehteran gurubuna vatandaşlar büyük ilgi gösterdi.
Kepezde Ramazan Ayının dolu dolu yaşandığını ifade eden Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, açılış konuşmasını gerçekleştirdi. Geçtiğimiz yıl Ramazanın şanına ve güzelliğine yakışır bir program gerçekleştirdiklerini ifade eden Başkanı Tütüncü, Bu sene de 30 gün boyunca şenlik alanı ve ramazan çarşısı ile eski ramazanların hafızamızda kalan hatıralarını, çok değerli hemşehrilerimize yaşatacağız. Çocuklarımız eski ramazanların atmosferinde bir anlamda geçmişi yaşayacaklardır. Ramazan ayının hepimiz için güzellikler getirmesini temenni ediyorum. Antalyalıları bu Ramazanda da şenliği Kepezde yaşamaya davet ediyorum diye konuştu.Mehteran gösterisinin ardından Hacivat-Karagöz, ortaoyunu ve Aşık İle Maşuk sahnelendi. Alanı dolduran vatandaşlar şenlik programını geç saatlere kadar izledi.
Kepez Ramazan şenliğinde 30 gün süresince Hacivat-Karagöz, Orta Oyunu, Aşık ile Maşuk gibi temaşa sanatların yanı sıra Mevlanadan Neyname sahne gösterisi, Aşıklar Gecesi, aile sineması, Antalya Teke Yöresi Düğün Halayı, Mehteran ve yöresel etkinlikler de yer alacak.