Son Haberler
- Kepez’de dönüşüm başladı
- Kepezli güreşçiler madalyaları topladı
- Başkan Kocagöz, “Kepez’i beraber yöneteceğiz”
- Kepez’den Emek’in ilk parkına estetik dokunuş
- Başkan Kocagöz personelinin yüzünü güldürdü
- Başköy’ün çocuklarına çim sahası müjdesi
- Başkan Kocagöz'ün konuğu Erhan Adem
- Başkan Kocagöz yas lokmasını paylaştı
- Böcek ve Kocagöz’den ‘ hizmet’ mesajı
- Kepezli çocuklar uzayı gözlemliyor
Ramazanın tadı Kepezde bir başka yaşanır
9 Ağustos 2010, Pazartesi - 22:46Kepez Belediyesi, sanatçıların konser vereceği, kültürel sanatsal etkinliklerin, eğlencenin, lunaparkın ve satış stantlarının yer alacağı Ramazan etkinliği düzenliyor. 11 Ağustosta başlayacak olan Ramazan Şenliği 8 Eylülde sona erecek.
Kepez Belediyesi, rahmet ve bereket ayı Ramazanın, ilçede şenlik havasında yaşanması için etkinlik gerçekleştiriyor. Geçtiğimiz yıl Kepezlilerin büyük ilgi gösterdiği Ramazan etkinliğinin bu yıl ki hazırlıkları tamamlandı.
Kepez Belediyesi Geleneksel Ramazan Etkinliği, Akdeniz Kültür İletişim Kulübü (AKİK) işbirliği ile yapılacak. Ramazan etkinliği, 11 Ağustos ile 8 Eylül tarihleri arasında Karatay Lisesi yanındaki Kepez Belediyesi Spor Tesislerinde düzenlenecek.
Ramazan etkinliği ile ilçe halkı, sanatçıların konserleriyle, lunaparkla, kültürel ve sanatsal etkinliklerle hem eğlenecek hem de esnaf stantlarından alışverişini yapabilecek. Ramazan etkinliğinde, Hacivat-Karagöz, Orta Oyunu, Aşık ile Maşuk gibi temaşa sanatların yanı sıra Mevlanadan Neyname sahne gösterisi, Aşıklar Gecesi, aile sineması, Antalya Teke Yöresi Düğün Halayı, Mehteran ve yöresel etkinlikler de yer alacak.
Sanatçılar Nuray Hafiftaş, Bedirhan Gökçe, Ömer Karaoğlu, Burak Ahıskalı, Şafak Sönmez, Fatih Şirazi ve Küçük İbo da şenlikte konser verecek.
Kepez Belediyesi, etkinlik alanında kuracağı halkla ilişkiler standıyla da vatandaşın dertlerini dinleyecek.
Kepez Belediyesi, Ramazanın yardımlaşma ve paylaşma yönünü de unutmadı. Ramazan etkinliği alanında (Kepez Belediyesi Spor Tesisleri), Gülveren Mahallesi (Galericiler Sitesi Semt Pazarı), Fatih Mahallesi (Sağlık ocağı yanı), Baraj Mahallesi ( Şehit Tabip Teğmen Atilla Nizam Parkı) ve Varsakta (eski Belediye binası yanı) iftar çadırı kurulacak. İftar çadırlarında günde 3 bin 500 kişiye sıcak yemek ikram edilecek.
Rahmet ve bereket ayı Ramazanın Türk ve İslam alemine güzellikler, sağlık ve barış getirmesini dileyen Başkan Hakan Tütüncü, Ramazan ayının ilçede huzurlu bir şekilde yaşanması için gerekli çalışmaları yaptıklarını söyledi. Ramazan ayının, birlik ve beraberliğin millet olarak üst seviyeye taşındığı müstesna zamanlar olduğunun altını çizen Tütüncü, ilçe halkına Ramazan ayının manevi havasını yaşattıkları etkinliği, bu yıl ikinci kez gerçekleştireceklerini söyledi. Tütüncü, konuşmasını şöyle sürdürdü: Kepezde bu yıl Ramazan şenlikleri coşku içerisinde geçecektir. Tüm hazırlıklarımızı tamamladık. Şenlik alanımıza gelen misafirlerimiz, Ramazan coşkusunu ve eski Ramazan eğlencelerinin tadını yaptığımız organizasyon ile yaşayacaklardır. Tüm Antalyalıları şenliğimize davet ediyorum