Son Haberler
- Kepez’de dönüşüm başladı
- Kepezli güreşçiler madalyaları topladı
- Başkan Kocagöz, “Kepez’i beraber yöneteceğiz”
- Kepez’den Emek’in ilk parkına estetik dokunuş
- Başkan Kocagöz personelinin yüzünü güldürdü
- Başköy’ün çocuklarına çim sahası müjdesi
- Başkan Kocagöz'ün konuğu Erhan Adem
- Başkan Kocagöz yas lokmasını paylaştı
- Böcek ve Kocagöz’den ‘ hizmet’ mesajı
- Kepezli çocuklar uzayı gözlemliyor
Kepez mahalleleri buluşturuyor
9 Ağustos 2010, Pazartesi - 22:37Kepezin, şehirleşmesinde büyük önem taşıyan, yeni yolların ulaşıma açılması çalışmaları aralıksız sürüyor. Gecekondu işgali nedeniyle ilçedeki imarlı yollar, 16 yıldır ulaşıma açılamıyordu.
Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü de, yol medeniyettir, anlayışıyla hareket ederek, imarlı yolların ulaşıma açılmasının talimatını vermişti. Tapuları verilen, hak sahiplerinden rızası alınan gecekondular, olaysız bir şekilde yıkılarak, Kepezde 90 km yeni yol açıldı. 6070 metre genişliğindeki yeni yollar da mahallelerin fiziki görünümünü değiştirdi.Kepez Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri de yeni yolların alt yapı çalışmalarını hızlı bir şekilde tamamlıyor. Şu ana kadar yeni yolların yüzde 70i asfaltlandı. Ekim ayına kadar ulaşıma yeni açılan yolların tamamına asfalt dökülmesi hedefleniyor.
Kepezin, yeni yollarının geçtiği DSİne ait su kanal engeli de köprülerle aşılıyor. 60 metrelik yeni yolların açıldığı caddelerden geçen su kanalının üzerine 3 adet köprü yapılıyor. İhale süreci tamamlanan ve yapım maliyeti 115 bin 779 TL olan köprülerin inşasına başlandı.
Şelale Caddesi ile Sütçüler Caddesinin kesiştiği alana bir adet, Musa Özkan Caddesi ile Düden Caddesi kavşağına ise 2 adet köprü inşa ediliyor. Köprülerin yapımı ile mahalleler birbiri ile buluşacak, Toptancı Hal ile Varsak, Altınova arasındaki ulaşım da kolaylaşacak.