Son Haberler
- Kepez’de dönüşüm başladı
- Kepezli güreşçiler madalyaları topladı
- Başkan Kocagöz, “Kepez’i beraber yöneteceğiz”
- Kepez’den Emek’in ilk parkına estetik dokunuş
- Başkan Kocagöz personelinin yüzünü güldürdü
- Başköy’ün çocuklarına çim sahası müjdesi
- Başkan Kocagöz'ün konuğu Erhan Adem
- Başkan Kocagöz yas lokmasını paylaştı
- Böcek ve Kocagöz’den ‘ hizmet’ mesajı
- Kepezli çocuklar uzayı gözlemliyor
Tütüncüden işçiye Ramazan ikramiyesi.
4 Ağustos 2010, Çarşamba - 22:03Kepez Belediyesi, yaklaşan Ramazan ayı öncesi 450 işçi personeline ikramiye ödemesi yaptı.
Kepez Belediyesi, personeline alnının teri kurumadan hakkını veriyor. Belediyenin çalışanına borcu olmaz anlayışını benimseyen Başkan Hakan Tütüncü, önümüzdeki hafta başlayacak olan Ramazan ayı öncesi işçi personelini ikramiye ile sevindirdi. Tütüncünün, talimatıyla 450 işçiye, ikramiye ödemesi yapıldı. İkramiye, işçilerin hesaplarına yatırıldı. Geçtiğimiz günlerde Türkiyenin en iyi toplu sözleşmesi ile işçilerinin maaşlarına zam yapan Başkan Tütüncü döneminde, işçilere, özendirme ve ikramiye alacaklarının tamamı ödendi. Daha önceki dönemlerde kalan alacaklarının ödenmesi için de çalışma başlatıldı.
Tütüncü, Türkiyede bir ilki gerçekleştirerek, banka promosyonu olan 380 bin TLyi de kuruşuna dokunmadan memuruna, işçisine, sözleşmeli çalışanına eşit şekilde ödenmesi talimatını vermişti. Ramazan ayı öncesinde işçilere yaptıkları ödeme ile belediye çalışanına borçlu olmaz, sözünün gereğini bir kez daha yerine getirdiklerini belirten Tütüncü, Bizim anlayışımız, emeğinin karşılığını alnının teri kurumadan vereceksin, diyor. Böyle bir anlayıştan geliyoruz. Bu nedenle bizim dönemimizde personelimizin ikramiye, özendirme alacağı zamanında ödenecek dedi. İşçimize dönemimizden kalan borcumuz yok. Önceki alacaklarına istinaden ödemeyi yaptık ve en kısa zamanda eski borçları da kapatacağız diye konuştu.
Hizmet-İş Sendikası Antalya Şube Başkanı Murat Pilevne de, Kepez Belediyesi ile işçilere ödeme yapılması konusunda hiçbir sıkıntı yaşamadıklarını belirterek, Başkan Hakan Tütüncüye, Ramazan ayı öncesi işçilere ikramiye ödemesi yapmasından dolayı teşekkür etti. Kepez Belediyesi ile Türkiyenin en iyi toplu iş sözleşmesini imzaladıklarını belirten Pilevne, Tütüncü döneminde, işçilere özendirme, ikramiye alacaklarının tamamının ödendiğini de sözlerine ekledi.