Son Haberler
- Kepez’de dönüşüm başladı
- Kepezli güreşçiler madalyaları topladı
- Başkan Kocagöz, “Kepez’i beraber yöneteceğiz”
- Kepez’den Emek’in ilk parkına estetik dokunuş
- Başkan Kocagöz personelinin yüzünü güldürdü
- Başköy’ün çocuklarına çim sahası müjdesi
- Başkan Kocagöz'ün konuğu Erhan Adem
- Başkan Kocagöz yas lokmasını paylaştı
- Böcek ve Kocagöz’den ‘ hizmet’ mesajı
- Kepezli çocuklar uzayı gözlemliyor
Seyir terası Kepezin gözdesi olacak.
31 Temmuz 2010, Cumartesi - 16:33Kepez Belediyesi, kent merkezinin en güzel izlenebildiği yerleri, yeşil alan çalışmaları ile sosyal yaşam alanı haline getiriyor. Kepezüstündeki Kent Ormanına, Antalyanın Çamlıca Tepesi imajı kazandırılmasının ardından şimdi de Masa Dağı bölgesine muhteşem bir seyir terası yapılıyor. Antalyanın, denizin ve dağların en güzel görüldüğü Masa Dağı bölgesi, seyir terası ile cazibe merkezi haline getiriliyor.
Kepeze canlılık getirecek olan seyir terasının projesi tamamlandı. Seyir terası, Çankaya Mahallesindeki Barış Manço Bulvarının yanındaki 15 dönümlük araziye yapılacak. Antalyanın turizm kenti imajına katkı sağlayacak olan seyir terasında, doğa, su ve spor bir arada olacak.
Başkan Hakan Tütüncü de, Masa Dağına seyir terası yapılmasına büyük önem veriyor. Parkın yapılacağı arazide birçok kez incelemelerde bulunan Tütüncünün, istekleri doğrultusunda bölgenin prestijini artıracak, Antalyaya yakışacak bir seyir terası projesi hazırlandı. Antalyalıların, kente gelenlerin şehir merkezini kuşbakışı izleyebilecekleri seyir terasının inşasına, ihalenin yapılmasının ardından başlanılacak.
Seyir terası, sosyal, kültürel ve sportif alanlarıyla Antalyalıların buluşma noktası olacak. 200 metre koşu parkurunu ve basketbol sahasının bulunacağı parkta, güneş saatinin yanı sıra, su gösteri havuzu da olacak. Gül ve erguvan bahçeleriyle süslenmiş piknik alanları yer alacak. Masa Dağına inşa edilecek parkta, yapay şelale, seyir terasları, oturma alanları, çocuk oyun grubu ile 46 araçlık otopark da bulunacak.
Başkan Hakan Tütüncü de, Masa Dağı bölgesini, seyir terası projesi ile Antalyalıların, kente gelenlerin Hadi gidelim diyecekleri bir dinlenme ve eğlence mekânı haline getirmek istediklerini söyledi. Antalyaya yakışacak muhteşem bir seyir terası yapacaklarını belirten Tütüncü, Kent Ormanı, Antalyaya nasıl yakıştıysa Masa Dağındaki seyir terası da aynı şekilde Antalyanın cazibe yeri olacak. diye konuştu.