Son Haberler
- Kepez’de dönüşüm başladı
- Kepezli güreşçiler madalyaları topladı
- Başkan Kocagöz, “Kepez’i beraber yöneteceğiz”
- Kepez’den Emek’in ilk parkına estetik dokunuş
- Başkan Kocagöz personelinin yüzünü güldürdü
- Başköy’ün çocuklarına çim sahası müjdesi
- Başkan Kocagöz'ün konuğu Erhan Adem
- Başkan Kocagöz yas lokmasını paylaştı
- Böcek ve Kocagöz’den ‘ hizmet’ mesajı
- Kepezli çocuklar uzayı gözlemliyor
İsmet İnönü Parkına modern imaj.
26 Temmuz 2010, Pazartesi - 18:34Kepez Belediyesi, daha önceki dönemlerde yapılan, içerisindeki araç ve gereçleri eskiyen, hizmet veremez hale gelen parkları yenilemeyi sürdürüyor. Fatih Sultan Mehmet Parkı, Adnan Menderes Parkı ve Turgut Özal Parkından sonra şimdi de İsmet İnönü Parkına modern bir kimlik kazandırılıyor.
Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncünün talimatı sonrasında başlatılan eskiyen parkları yenileme projesi kapsamında Yeşiltepe Mahallesindeki İsmet İnönü Parkı, yeniden inşa ediliyor. İçerisindeki mobilyaları eskiyen ve vatandaşlara hizmet veremez hale gelen parkın, projesi tamamlandı. 3 bin 500 m2 alandan oluşan parkın yapım ihalesi de geçtiğimiz günlerde yapıldı. Hazırlanan projeye göre parkta, kütüphane, su havuzu ve iki basketbol sahası yer alacak. Parkta ayrıca, ilçe halkına açık havada spor yapma imkanı sunan fitness aletleri, çocuk oyun grubu ile oturma alanları da bulunacak.
Önümüzdeki günlerde inşasına başlanılacak olan parkın, kısa bir zaman içerisinde bitirilmesi planlanıyor.