Son Haberler
- Kepez’de dönüşüm başladı
- Kepezli güreşçiler madalyaları topladı
- Başkan Kocagöz, “Kepez’i beraber yöneteceğiz”
- Kepez’den Emek’in ilk parkına estetik dokunuş
- Başkan Kocagöz personelinin yüzünü güldürdü
- Başköy’ün çocuklarına çim sahası müjdesi
- Başkan Kocagöz'ün konuğu Erhan Adem
- Başkan Kocagöz yas lokmasını paylaştı
- Böcek ve Kocagöz’den ‘ hizmet’ mesajı
- Kepezli çocuklar uzayı gözlemliyor
Karşıyakaya otantik park
28 Haziran 2010, Pazartesi - 19:49Kepez Belediyesi, moloz yığınlarının işgali altındaki arazileri, yeşil alan olarak halkın hizmetine sunmaya devam ediyor. Gülveren Mahallesinde moloz biriktirme alanı olarak kullanılan 35 dönümlük alanın yeşillendirme çalışmasının ardından, Karşıyaka Mahallesinde de moloz dökülen alana park yapılıyor.
Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, imar planında olmasına rağmen 16 yıldır açılamayan yolları açarken; bir yandan da ilçeye modern bir kent kimliği kazandıracak projelere hayat veriyor. Tütüncünün, klasik parkların yerine, prestiji olan modern parkların yapılması ilkesiyle, Antalyanın Çamlıca Tepesi haline getirilen Kent Ormanı ve yeniden düzenlenecek olan Fatih Sultan Mehmet Parkından sonra, Karşıyaka Mahallesine de otantik park kazandırılıyor.Antalya Atatürk Anadolu Teknik ve Endüstri Meslek Lisesinin yanındaki 3 dönümlük alanda yapılacak olan parkın projesi tamamlandı. Mahalleyi molozların neden olduğu çirkin görüntüden kurtaracak olan park, otantik tarzda inşa edilecek. Önümüzdeki günlerde gerçekleştirilecek ihale sürecinin tamamlanmasının ardından, parkın yapımına başlanılacak. Kafeteryanın, bitki pergolelerin, ahşap köprünün, su havuzunun bulunacağı parkta, fitness aletleri, ahşap çocuk oyun grubu da olacak.