Son Haberler
- Kepez’de dönüşüm başladı
- Kepezli güreşçiler madalyaları topladı
- Başkan Kocagöz, “Kepez’i beraber yöneteceğiz”
- Kepez’den Emek’in ilk parkına estetik dokunuş
- Başkan Kocagöz personelinin yüzünü güldürdü
- Başköy’ün çocuklarına çim sahası müjdesi
- Başkan Kocagöz'ün konuğu Erhan Adem
- Başkan Kocagöz yas lokmasını paylaştı
- Böcek ve Kocagöz’den ‘ hizmet’ mesajı
- Kepezli çocuklar uzayı gözlemliyor
Kepezden Dünya Çevre Günü sergisi
4 Haziran 2010, Cuma - 23:25Kepez Belediyesi, Hikmet Özkayanın, atık kâğıtlardan yaptığı ve Kâğıtların Dansı adını verdiği resim sergisi ile 5 Haziran Dünya Çevre Gününü kutladı.
Kepez Belediyesi, Dünya Çevre Gününde, kâğıt tüketimine dikkat çeken bir sergiye ev sahipliği yaptı. Hikmet Özkayanın atık kâğıtlardan yaptığı ve Kâğıtların Dansı adını verdiği resim sergisi, Kepez Belediyesi fuayesinde ziyarete açıldı.
Serginin açılışında bir konuşma yapan Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, serginin çevre bilincine katkı sağlamasını dileyerek, Atık diye bildiğimiz kâğıtların, aslında atık olmadığını yeri ve zamanı geldiğinde hünerli ellerde sanat eserine dönüştüğünü bu sergide gördük dedi.
Sergideki tabloları, sorumsuzca tüketilen reklam broşürlerinden yararlanarak yaptığını söyleyen Hikmet Özkaya, hem kağıt tüketimini azaltmayı özendirmek hem de tüketime inat üretim anlayışını topluma aktarmak amacıyla kağıtları tekrar üreterek estetiği ve sabrı tablolaştırmaya çalıştığı ifade etti.
Konuşmaların ardından Tütüncü, Özkaya ve Habibler İlköğretim Okulu öğrencileri ile birlikte kurdeleyi keserek serginin açılışını gerçekleştirdi. Özkaya, Başkan Tütüncüye ve öğrencilere, tabloları nasıl yaptığını ve eserlerde vermek isteği mesajla ilgili bilgi verdi.
Kepez Belediye Meclis Üyeleri, Kepez Belediye Başkan Yardımcıları ve mahalle muhtarlarının da açılışında bulunduğu sergi 15 Hazirana kadar ziyarete açık olacak
Bu arada Kepez Belediyesi, Habibler İlköğretim Okulu öğrencileri ile birlikte Kent Ormanında çevre temizliği de yaptı. Çevre bilincini oluşturmak amacıyla yapılan etkinliğin ardından piknik yapan öğrenciler, sinemaya da götürüldü.