Son Haberler
- Kepez’de dönüşüm başladı
- Kepezli güreşçiler madalyaları topladı
- Başkan Kocagöz, “Kepez’i beraber yöneteceğiz”
- Kepez’den Emek’in ilk parkına estetik dokunuş
- Başkan Kocagöz personelinin yüzünü güldürdü
- Başköy’ün çocuklarına çim sahası müjdesi
- Başkan Kocagöz'ün konuğu Erhan Adem
- Başkan Kocagöz yas lokmasını paylaştı
- Böcek ve Kocagöz’den ‘ hizmet’ mesajı
- Kepezli çocuklar uzayı gözlemliyor
Kepez Gazi Bulvarını güzelleştiriyor
2 Haziran 2010, Çarşamba - 20:48Kepez Belediyesi, çevre yolunun, Çallı Kavşağından Demokrasi Kavşağına kadar olan sorumluluk alanındaki kısmını güzelleştiriyor. Kepez Belediyesi, Gazi Bulvarını Yeşillendirme Projesi ile çevre yolunun sınırları içerisinde kalan ve eskiyen parklara, modern bir kimlik kazandırıyor. Gazi Bulvarını yeşillendirme projesinin 1. etabında ilk düzenleme, İstanbul Fethinin 557. yılında Fatih Sultan Mehmet Parkında yapılıyor.
Fatihin heykeli dikilecekİhale sürecinin tamamlanmasını ardından 16 dönüm alandan oluşan Ulus Mahallesindeki parkın yenilenmesine başlandı. Daha önceki dönemde yapılan ve halkın ihtiyaçlarını karşılayamayan, eskiyen park sil baştan inşa ediliyor. Böylece Kepeze, modern bir kent kimliği kazandıracak bir proje daha hayat bulmuş oldu.
Türkiyede birçok başarılı projeye imza atan mimarlar tarafından hazırlanan proje ile park, Sultan Fatihin adına yakışır hale geliyor. Sosyal etkinliklerin yapılacağı mini bir anfi tiyatronun, meydanın, çadırlı dinlenme alanlarının olacağı parka, Fatihin, heykeli de dikilecek.
Mizah karakterlerimiz de parkta
Parkta sadece Fatihin değil, ünlü mizah karakterlerimizin heykelleri de olacak. Çocuk oyun alanlarının yanına Hacivat- Karagöz, Keloğlan, Nasrettin Hoca gibi mizah karakterlerimizin heykelleri de konulacak. Mevsimlik çiçeklerin dikileceği çiçek tepelerinin renk ve koku katacağı park, su havuzu ile de güzelleşecek. Yeniden yeşillendirilecek olan park, fitness aletleri ve yürüyüş yolu ile de ilçe halkına spor yapma imkânı sunacak. Dinlenme yerlerinin de olacağı parkın yer döşemesinde ise andezit taşı kullanılacak.
Sırada diğer parklar var
Yapım ihalesini alan firma, parkı 150 günde tamamlamayı planlıyor. Parkın hizmete girmesiyle Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, Çamlıca Tepesi haline getirdiği Kent Ormanından sonra, muhteşem bir yeşil alanı daha Antalyaya kazandırmış olacak. Modern bir proje ile yeniden düzenlenen park, Antalyanın turizm kenti imajına değer katarken, Ulus Mahallesi sakinlerini de sosyal aktivite, eğlence ve spor alanı ihtiyacını karşılamış olacak.Fatih Sultan Mehmet Han Parkının tamamlanmasının ardından Gazi Bulvarı üzerindeki diğer parkların modern ve estetik hale getirilmesi için çalışma yapılacak.