Son Haberler
- Kepez’de dönüşüm başladı
- Kepezli güreşçiler madalyaları topladı
- Başkan Kocagöz, “Kepez’i beraber yöneteceğiz”
- Kepez’den Emek’in ilk parkına estetik dokunuş
- Başkan Kocagöz personelinin yüzünü güldürdü
- Başköy’ün çocuklarına çim sahası müjdesi
- Başkan Kocagöz'ün konuğu Erhan Adem
- Başkan Kocagöz yas lokmasını paylaştı
- Böcek ve Kocagöz’den ‘ hizmet’ mesajı
- Kepezli çocuklar uzayı gözlemliyor
Kanuninin otağı hizmetinizde
2 Haziran 2010, Çarşamba - 20:20Kepez Belediyesinin, Antalyanın Çamlıcası imajını kazandırdığı 140 dönüm alandan oluşan Kepezüstündeki Kent Ormanında, eşsiz doğa güzelliğinde tarihin izlerini de bulacaksınız.
Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncünün isteği ile Kent Ormanına yapılan Kanuni Sultan Süleymanın, Belgratta kurduğu Otağ-ı hümayunun (Padişah çadırı) benzeri hizmete girdi. Sakaryadan gelen ustalar tarafından yapılan otağ, 110 m2 bir alanda kuruldu. 300 m2 pamuklu kumaşın ve Osmanlı dönemi süslemelerinin kullanıldığı otağın, kış ve yaz şartlarına göre izolasyonu da yapıldı. 150 kişi kapasiteli Osmanlı Çadırı kafeterya olarak hizmet verecek. Otağ-ı hümayunda, kömürde Türk kahvesi, yayık ayran, Osmanlı macunu, nargile ve çay keyfi olacak.Başkan Hakan Tütüncü, 140 dönüm alanı yeşillendirerek Antalyalıların eğlenebileceği, dinlenebileceği bir sosyal yaşam yeri haline getirdikleri Kent Ormanında, kır kahvelerinin yanı sıra tarihi güzelliklerin yansıtıldığı mekanları da oluşturmak istediklerini söyledi. Tütüncü, bu amaçla Kanuni Sultan Süleymanın Belgratta kurduğu otağın benzerini, Kent Ormanında yaptıklarını ifade etti. Tütüncü, otağı kurmakla, hem medeniyetimizin tarihi güzelliklerini sergilemeyi hem de nostaljik bir ortamın oluşturulmasını amaçladıklarını bildirdi.