Son Haberler
- Kepez’de dönüşüm başladı
- Kepezli güreşçiler madalyaları topladı
- Başkan Kocagöz, “Kepez’i beraber yöneteceğiz”
- Kepez’den Emek’in ilk parkına estetik dokunuş
- Başkan Kocagöz personelinin yüzünü güldürdü
- Başköy’ün çocuklarına çim sahası müjdesi
- Başkan Kocagöz'ün konuğu Erhan Adem
- Başkan Kocagöz yas lokmasını paylaştı
- Böcek ve Kocagöz’den ‘ hizmet’ mesajı
- Kepezli çocuklar uzayı gözlemliyor
Kepeze çiçek pazarı
1 Haziran 2010, Salı - 22:31Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, talebi artırmak ve tüketicinin çiçeğe kolay ulaşabilmesi amacıyla ilçede birkaç tane çiçek pazarı kurulması için çalışma başlattıklarını söyledi.
Başkan Hakan Tütüncü, Süs Bitkileri İhracatçıları Derneği Başkanı Hasan Şirini ve dernek yöneticilerini makamında kabul etti. Ziyarette sektörün sorunlarını Tütüncü ile paylaşan Şirin, en önemli sıkıntılarının başında pahalı olduğu için Türk insanının çiçek almamasının geldiğini belirtti. Şirin, çiçek kültürünü geliştirmek ve uygun fiyatta belli noktalarda çiçeğin tüketici ile buluşturulması amacıyla yerel yönetimlerle çalışma yaptıklarını da kaydetti.
Başkan Tütüncü de, Antalyanın kesme çiçek ile özdeşleşmiş bir şehir olduğuna işaret ederek, kesme çiçek, süs bitkileri sektörünün problemlerinin çözümüne katkı sağlamaktan mutluluk duyacağını ifade etti. Tütüncü, çiçeğin tanıtımına katkı sağlaması için her hafta makam odası için güllerden oluşan çiçek sepeti yaptırdığını dile getirdi.
Kepez Belediye Başkanı Tütüncü, ziyarette çiçeğe talebi artırmak amacıyla ilçede çiçek pazarının kurulmasıyla ilgili çalışma başlattıklarını da açıkladı. Bürokratlarına çiçek pazarı kurulması için talimat verdiğini söyleyen Tütüncü, Avrupa ülkelerindeki gibi şık, zarif birkaç tane çiçek pazarı kurmayı düşünüyoruz. Pazarın kurulması çiçeğe olan talebi artıracaktır. İnsanlar, çiçeğe çok daha rahat ulaşılabilirlerse, sevdiklerine sevgi sözcüklerini çok kolay ulaşabildikleri yerdeki çiçeklerle ifade etmiş olurlar, diye düşünüyorum.