Son Haberler
- Kepez’de dönüşüm başladı
- Kepezli güreşçiler madalyaları topladı
- Başkan Kocagöz, “Kepez’i beraber yöneteceğiz”
- Kepez’den Emek’in ilk parkına estetik dokunuş
- Başkan Kocagöz personelinin yüzünü güldürdü
- Başköy’ün çocuklarına çim sahası müjdesi
- Başkan Kocagöz'ün konuğu Erhan Adem
- Başkan Kocagöz yas lokmasını paylaştı
- Böcek ve Kocagöz’den ‘ hizmet’ mesajı
- Kepezli çocuklar uzayı gözlemliyor
Engelsiz Kepez.
29 Mayıs 2010, Cumartesi - 20:03Kamp için Antalyada bulunan Tekerlekli Sandalye Basketbol Genç Milli Takımı, Başkan Hakan Tütüncüye nezaket ziyaretinde bulundu. Ziyarette Kamp Müdürü İlhan Minar, Antrenör Can Aksun, Menajer Ziya Nur Sezen, Bedensel Engelliler İl Temsilcisi Soner Yasak ve basketbolcular yer aldı.
Avrupa Şampiyonu olmak istiyoruz
Kamp Müdürü Minar, Tütüncünün, engellilere yönelik çalışmalarını takdirle karşıladıklarını belirtirken; Antrenör Can Aksun da, İtalyada düzenlenecek olan Avrupa Şampiyonasında, Türkiyeyi en iyi şekilde temsil etmek için mücadele edeceklerini kaydetti. Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Başkan Hakan Tütüncü de, Türkiyenin önemli problemlerinden olan bedensel engellilerin, sosyal hayata rehabilitasyonunda da ciddi bir sıkıntı yaşandığına vurgu yaptı.
Sosyal yaşam alanlarında engeller kalkacak
Başkan Hakan Tütüncü, belediyenin oluşturduğu fiziki alanlarda, sosyal hayatın paylaşıldığı yerlerde, bedensel engelliler içi fiziki engelleri kaldırmak istediklerinin altını çizerek,Kepezi engelsiz bir ilçe haline getirmek için elimizden gelen bütün gayreti gösteriyoruz. dedi. Tütüncü, engelsiz bir Kepez için şunları söyledi: Belediyecilik hizmetlerimizden başlayarak parklar, yollar, kaldırımlar engellilere uygun hale getiriliyor. Önümüzdeki günlerde yapacağımız çalışma ile bölgemizdeki sosyal donatı alanları okulları, kültür merkezini, spor salonunu engellilerin çok daha rahat kullanabileceği bir hale getirmek istiyoruz. İbadethaneleri de bedensel engellilerin kullanabilmesi için çözümler üretiyoruz.
Tütüncüye teşekkür sertifikası
420 bin nüfusu ve ilköğretimde okuyan 110 bin öğrencisi olan ilçede, sporun önemini bildiklerini ifade eden Kepez Belediye Başkanı, Amatör spor branşlarına ciddi manada destek veriyoruz. Önümüzdeki süreçte de engelli spor branşı açma arzusundayız. Hepimiz aslında bir engelli adayıyız. Bunu bilerek, bedensel engellilerimiz için köklü, kalıcı çözümler üretmenin gayreti içerisindeyiz. diye konuştu. Tütüncü, Tekerlekli Sandalye Basketbol Genç Milli Takımına Avrupa Şampiyonasında başarılar diledi. Kamp Müdürü İlhan Minar da, bedensel engellilere yönelik çalışmalarından dolayı Tütüncüye, teşekkür sertifikası takdim etti.