Son Haberler
- Kepez’de dönüşüm başladı
- Kepezli güreşçiler madalyaları topladı
- Başkan Kocagöz, “Kepez’i beraber yöneteceğiz”
- Kepez’den Emek’in ilk parkına estetik dokunuş
- Başkan Kocagöz personelinin yüzünü güldürdü
- Başköy’ün çocuklarına çim sahası müjdesi
- Başkan Kocagöz'ün konuğu Erhan Adem
- Başkan Kocagöz yas lokmasını paylaştı
- Böcek ve Kocagöz’den ‘ hizmet’ mesajı
- Kepezli çocuklar uzayı gözlemliyor
Kepezde vitray sergisi
27 Mayıs 2010, Perşembe - 21:10Sanat galerisi haline gelen Kepez Belediyesi fuayesi, renkli camların birleştirilmesiyle yapılan vitray sergisine de ev sahipliği yapıyor.
Vitray Sanatçısı Lütfi Girayın, 11i Atatürkün resim ve portrelerinden oluşan 24 adet vitray çalışması, Kepez Belediyesi fuayesinde sergilenmeye başlandı. Serginin açılışına Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, Kepez Belediye Meclis Üyeleri, Kepez Belediye Başkan Yardımcıları, Ak Parti Kepez İlçe Başkanı Bahattin Bayraktar, Ak Parti İl ve Kepez İlçe Yönetim Kurulu üyeleri ve mahalle muhtarları ile Antalya Sanatçıları Derneği (ANSAN) üyeleri katıldı.Antalyada sergi açacak yer bulmada sıkıntı yaşadıklarını söyleyen Sanatçı Lütfi Giray, belediye fuayesini, kendisine tahsis ettiği için Başkan Tütüncüye teşekkür etti.
Kepez Belediyesi olarak böyle bir sergiye ev sahipliği yapmaktan dolayı mutluluk duyduğunu belirten Tütüncü de, kültür sanat noktasında Kepez, çok daha ileri bir seviyeye, kültür ve sanat merkezi haline geliyor. dedi.Vitrayın, geleneksel sanatlarımızdan bir tanesi olduğuna işaret eden Başkan Hakan Tütüncü, Eserlere baktığımızda geleneksel vitrayın dışında biraz daha post modern bir kimliğe bürünmüş vitray sanatını sergide göreceğiz. diye konuştu.
Konuşmaların ardından Tütüncü, diğer davetlilerle birlikte serginin açılışını gerçekleştirdi.
Sergiyi de gezen Kepez Belediye Başkanı, Giraydan, vitray eserleri hakkında bilgi aldı.
Vitray sergisi, Kepez Belediyesi fuayesinde 31 Mayıs tarihine kadar gezilebilecek.