Kepez’e 3. kreş..

25 Mart 2018, Pazar - 11:38
Kepez’e 3. kreş..

Kepez Belediyesi, çalışan annelere destek, okul öncesi eğitime katkı amacıyla açtığı Nasreddin Hoca Gündüz Bakımevi ve Kreşi’nin 3. şubesinin de yapımını tamamladı. Ahatlı bölgesine kazandırılan ve 150 öğrenci kapasiteli kreş, önümüzdeki günlerde hizmete açılacak. 

Kepez Belediyesi, verdiği kaliteli, güvenli okul öncesi eğitimle ilçe sakinlerinin yoğun ilgi gösterdiği ve talep ettiği Nasreddin Hoca Gündüz Bakımevi ve Kreşi’ne yeni şubeler eklemeye devam ediyor.
Daha önce Teomanpaşa ve Özgürlük mahallelerine kazandırılan Nasreddin Hoca Gündüz Bakım Evi ve Kreşi’nin 3. şubesi Ahatlı Mahallesi’nde açılıyor.
Ahatlı Mahallesi Adnan Selekler Caddesi üzerinde belediye ait olan ve eğitim merkezi olarak kullanıldıktan sonra atıl halde kalan bir bina, yeniden revize edilerek kreş haline getirildi. Tek katlı 755m2 büyüklüğündeki binanın kreş haline getirilmesi ve tefrişatı çalışmaları tamamlandı.

Tütüncü kreşi denetledi

Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü de Nasreddin Hoca Gündüz
Bakım Evi ve Kreşi Ahatlı Şubesi’nde tamamlanan çalışmaları yerinde inceledi. Uyku odasını, sınıfları, çok amaçlı salonu, yemekhaneyi ve lavaboları gezen
Tütüncü, kreşte yapılan çalışmalar hakkında Başkan Yardımcısı Sebahat Adanır’dan bilgi aldı.

Çalışan annelere ve eğitime destek

Açıklamasında Kepez Belediyesi olarak okul öncesi eğitimde önemli işler yaptıklarını belirten Başkan Tütüncü, “Kreş, okul öncesi eğitime katkı sağlama ve çalışan annelerimize destek olma adına önemli bir işti. Bundan evvel biri Teomanpaşa Mahallesi’nde, diğeri Dokuma Özgürlük’te olmak üzere 2 tane kreş açmıştık. Kreşlerimiz hem Teomanpaşa hem de Dokuma’daki hemşehrilmerimiz için son derece güvenli okul öncesi eğitim yuvası haline gelmişti.”

Ana kucağı sıcaklığında kreş

Tütüncü, Kepezlilerin ilçenin her bölgesine kreş istediğini anımsatarak, şunları söyledi: “ hemşehrilerimizin taleplerini imkânlarımız nispetinde yerine getirmenin azmi, kararlılığı içerisindeyiz. Şimdi de Ahatlı Mahallemize de güzel bir kreş şubesi kazandırdık. Kreşimiz, 3 yaşından itibaren 150 çocuğumuza okul öncesi eğitim verecek, ana kucağı sıcaklığında nitelikli, güzel tesis olacak
Yakın bir gelecekte açacağımız Nasreddin Hoca Kreş ve Gündüz Bakımevi’nin 3. Şubesi ile Ahatlı, Kültür, Yeni Doğan başta olmak üzere Kepez’in batı mahallerine eğitim alanında güzel bir hizmeti götürmüş olacağız.  Yeni kreşmizin Kepez’e hayırlı uğurlu olmasını temenni ediyorum.”
Yapımına 800 bin TL harcanan ve 150 öğrenci kapasiteli Nasreddin Hoca Kreş ve Gündüz Bakımevi Ahatlı Şubesi’nde, 5 sınıf, uyku odası, 50 kişilik çok amaçlı salon, oyun alanı ve yemekhane bulunuyor.
Kepez’e 3. kreş..
Kepez’e 3. kreş..
Kepez’e 3. kreş..
Kepez’e 3. kreş..
Kepez’e 3. kreş..
Kepez’e 3. kreş..
Kepez’e 3. kreş..
Kepez’e 3. kreş..