Son Haberler
- Kepez’de dönüşüm başladı
- Kepezli güreşçiler madalyaları topladı
- Başkan Kocagöz, “Kepez’i beraber yöneteceğiz”
- Kepez’den Emek’in ilk parkına estetik dokunuş
- Başkan Kocagöz personelinin yüzünü güldürdü
- Başköy’ün çocuklarına çim sahası müjdesi
- Başkan Kocagöz'ün konuğu Erhan Adem
- Başkan Kocagöz yas lokmasını paylaştı
- Böcek ve Kocagöz’den ‘ hizmet’ mesajı
- Kepezli çocuklar uzayı gözlemliyor
Kepez Mısır Çarşısı canlandırılacak
27 Mayıs 2010, Perşembe - 20:11Kepez Belediyesinin, yap-işlet-devret yöntemiyle yaptırdığı Mısır Çarşısına müşteri gelmeme sıkıntısının çözümü için yetkililer harekete geçti.
Kepez Belediyesi hizmet binasının yanında 8 dönümlük alanda Selçuklu mimarisi tarzında yapılan ve içerisinde 140 dükkân bulanan çarşı da ticari canlılık olmamasının sıkıntısı yaşanıyordu.
Esnaf isteklerini anlattı
AESOB Başkanı Abdullah Sevimçok ve Yönetim Kurulu Üyeleri de ziyarete katıldı. Dükkânları gezen Tütüncü, esnafa, çarşıyla ilgili şikâyetlerini sordu. Esnaf da, çarşının resmi açılışının ve tanıtımının yapılmasını, kapalı dükkânların açılmasını, çarşının elektrik, su ve temizlik aidatı sorununun çözülmesini, çarşıya turist getirilmesini talep etti. Başkan Tütüncü de, Özden, esnafın taleplerinin yerine getirilmesini istedi.Tütüncü, resmi açılışının yapılmamasına rağmen 1 yıldır hizmet veren Kepez Mısır Çarşısından ticari olarak istenilen verimin alınamadığını belirtti.
Çarşı esnafının da, ticari canlılığın olmamasından şikayetçi olduğunu söyleyen Başkan Hakan Tütüncü, çarşının çok daha hareketli bir yer haline gelebilmesi için de gereken adımları atacaklarını ifade etti.
Tütüncü çarşı sosyal yaşam alanı olacak
Antalyalılar, Kepezliler için Mısır Çarşısını, bir sosyal yaşam alanı getirebilmenin kararlılığı içerisinde olduklarının altını çizen Tütüncü, çarşıda canlılığın sağlanması için neler yapılacağı ile ilgili şunları söyledi: Mısır çarşısının önü, düzenlenecek olan kültürel ve sanatsal etkinliklerle eğlence alanı haline gelecek. Çarşı da, belediyemizin bir hizmeti olarak hanımların el emeği, göz nuru çalışmalarını sergileyecekleri el emeği pazarı kuracağız. Okullarımızın, sivil toplum kuruluşlarımızın etkinliklerinin çarşı da yapılabilmesi için gayret göstereceğiz.
Esnafın da katkısı ile çarşıyı çok hareketli bir ticari merkez haline getireceklerine işaret eden Kepez Belediye Başkanı, AESOB Başkanı Abdullah Sevimçokun da kendisine ait işletmesinin bir şubesini Mısır Çarşısında açma kararı alarak, çarşının canlanması sürecine katkı sağladığını kaydetti.
AESOB çarşının tanıtımını yapacağızSevimçok da, Antalyanın en özel ve en güzel çarşılarından biri olan Mısır Çarşısının hak ettiği ilgiyi görmemesinden yakındı. Başkan Tütüncü ile birlikte çarşıyı gezerek, esnafın sıkıntılarını ve taleplerini dinlediklerini bildiren AESOB Başkanı, Sayın Tütüncü, çarşının ticari canlılık olmaması sıkıntısının çözümü için ağırlığını koydu ve üzerine düşen vazifeleri fazlasıyla yapacağını söyledi. AESOB olarak biz de Antalyanın el emeği göz nuru olan bu çarşının tanıtımını yapacağız. Bu ziyaretimiz de çarşıya verdiğimiz değeri gösteriyor. İfadesini kullandı.
Esnaf da ziyaretlerinden ve çarşının canlanmasıyla ilgili yapacakları çalışmalardan dolayı Tütüncüye ve Sevimçoka teşekkür etti.