Son Haberler
- Kepez’de dönüşüm başladı
- Kepezli güreşçiler madalyaları topladı
- Başkan Kocagöz, “Kepez’i beraber yöneteceğiz”
- Kepez’den Emek’in ilk parkına estetik dokunuş
- Başkan Kocagöz personelinin yüzünü güldürdü
- Başköy’ün çocuklarına çim sahası müjdesi
- Başkan Kocagöz'ün konuğu Erhan Adem
- Başkan Kocagöz yas lokmasını paylaştı
- Böcek ve Kocagöz’den ‘ hizmet’ mesajı
- Kepezli çocuklar uzayı gözlemliyor
Kepezden Filistine destek
25 Mayıs 2010, Salı - 21:14Kepez Belediyesi, işgal altındaki Filistine, gemilerle insani yardım götürecek olan 750 yolcuyu Antalyada misafir etti.
Kepez Belediyesi, İHH İnsani Yardım Vakfının organize ettiği Rotamız Filistin Yükümüz İnsani Yardım çalışmasına destek verdi. Kepez Belediyesi, ambargo altındaki Filistine, insani yardım götürecek olan çalışmaya destek veren 50 ülkenin temsilcilerini Antalyada ağırladı. İstanbuldan yola çıkan Mavi Marmara yolcu gemisiyle Gazzeye gidecek olan gönüllülerin konaklama ve yiyecek, içecek ihtiyaçları karşılandı.
Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü de, ambargo altındaki Gazzeye insanı yardım götürecek gönüllülerle yakından ilgilendi. Tütüncü, Kepez Belediyesi Spor Salonunda misafir edilen Gazze yolcularını ziyaret etti. İHH Başkanı Bülent Yıldırım, Rotamız Filistin Yükümüz İnsani Yardım çalışmasına desteklerinden dolayı Tütüncüye teşekkür etti.
Başkan Hakan Tütüncü, Gazzeye gidecek olan yolcular arasında bulunan Filistin 48 Toprakları Hareketi Başkanı Şeyh Raid Salah ile de bir süre sohbet etti. Filistinliler, bizim kardeşimizdir, diyen Tütüncü, Filistin davası için ellerinden geleni yapmaya hazır olduklarını söyledi.
Salah da, Filistin davasına sahip çıktığı için Tütüncüye teşekkür ederek, Mescid-i Aksa ya gideceğiz. Orada namaz kılıp size dua edeceğiz. İfadesini kullandı.
Antalyada ağırlanan 750 gönüllü, İstanbuldan hareket edecek olan Mavi Marmara yolcu gemisiyle Gazzeye gidecek.