Son Haberler
- Kepez’de dönüşüm başladı
- Kepezli güreşçiler madalyaları topladı
- Başkan Kocagöz, “Kepez’i beraber yöneteceğiz”
- Kepez’den Emek’in ilk parkına estetik dokunuş
- Başkan Kocagöz personelinin yüzünü güldürdü
- Başköy’ün çocuklarına çim sahası müjdesi
- Başkan Kocagöz'ün konuğu Erhan Adem
- Başkan Kocagöz yas lokmasını paylaştı
- Böcek ve Kocagöz’den ‘ hizmet’ mesajı
- Kepezli çocuklar uzayı gözlemliyor
Kepezden hafızlara umre ödülü
17 Mayıs 2010, Pazartesi - 21:28Başkan Hakan Tütüncü, Kepez Merkez Kız Kuran Kursunun 11 öğrencisinin, Antalya Kültür Merkezi (AKM)ndeki hafızlık taç giyme törenine katıldı.
Tütüncü, başarılarında dolayı kutladığı, Kuran kurslarındaki eğitimlerini 12 ayda tamamlayarak hafize olan öğrencilere, hediyelerini takdim etti. Kepez Merkez Kız Kuran Kursu Eğitmeni Aysel Uygun da, mezun olan öğrencilerin pullardan işlediği Türk bayrağını Tütüncüye hediye etti.Taç giyme merasiminde duygusal anlar yaşadıklarını söyleyen Tütüncü, Cenabı Hak, bazı zamanları bazı zamanlara, bazı mekanları bazı mekanlara, bazı amelleri de bazı amellere üstün kılmıştır. Bu törende bunu düşündüm. Zamanın çok önemli bir noktasındaydık. 11 tane dünya tatlısı arkadaşımızın hafızlık merasimini tamamlamaların mutluluğunu paylaştık. şeklinde konuştu.
Tütüncü şöyle devam etti: Kur an-ı Kerimde , Kalpler ancak Allahın zikriyle tatmin olur. buyrulmaktadır. Yine güzeller güzeli Peygamber Efendimizin (SAV), Sizin en hayırlınız, Kur an ı öğrenen ve öğretendir. sözünü unutmamalıyız. Yalan yalan telaşların akıp gittiği, bir yoğunluktan başka bir yoğunluğa koştuğumuz dönemde, bu güzel arkadaşlarımızın Kuran ile hemhal olmasının mutluluğunu yaşadık.Başkan Hakan Tütüncü, ilçedeki Kuran kurslarında hafızlık eğitimlerini 12 aydan önce tamamlayan öğrencileri umre ile ödüllendireceklerinin müjdesini de verdi. Bu ödül sözü ise izleyenlerden büyük alkış aldı.
Kepez Belediye Başkanı, sözlerini, Rabbim, onları ruhlarını teslim ederken hafızlık makamı nasip etsin. şeklinde tamamladı.