Son Haberler
- Kepez’de dönüşüm başladı
- Kepezli güreşçiler madalyaları topladı
- Başkan Kocagöz, “Kepez’i beraber yöneteceğiz”
- Kepez’den Emek’in ilk parkına estetik dokunuş
- Başkan Kocagöz personelinin yüzünü güldürdü
- Başköy’ün çocuklarına çim sahası müjdesi
- Başkan Kocagöz'ün konuğu Erhan Adem
- Başkan Kocagöz yas lokmasını paylaştı
- Böcek ve Kocagöz’den ‘ hizmet’ mesajı
- Kepezli çocuklar uzayı gözlemliyor
Kepezli en iyi şartlarda yaşamaya layık
14 Mayıs 2010, Cuma - 20:48Tütüncü de ilçe halkının çok daha iyi şartlarda yaşamaya layık olduğunu söyledi.
Kepez Belediyesinin, tapuları verilen gecekonduları yıkarak imarlı yolları açması, ilçe halkı tarafından memnuiyetle karşılanıyor. Yol açma çalışmalarının devam ettiği Mehmet Akif Ersoy Mahallesine giderek, vatandaşların dertlerini dinleyen Tütüncü, şimdi de yeni yol açma çalışmalarının sürdüğü Baraj Mahallesini ziyaret etti.
Mahalle Muhtarı Osman Uç da, imar planında olmasına rağmen 1996dan beri açılamayan yolları açtığı için Başkan Tütüncüye ve Fen İşleri Müdürlüğü çalışanlarına, mahallelilerin de katılımıyla, teşekkür yemeği verdi.Muhtardan üç istek
Muhtar Uç, yeni yol açma, sıcak asfalt hizmetlerinden dolayı teşekkür ettiği Tütüncüden, sağlık ocağı ve yapımı tamamlanmak üzere olan lisenin çevresindeki yolların açılmasını, açık semt pazarının üzerinin kapatılmasını ve mahalleye iki park yapılmasını istedi.Yemekten dolayı Uça ve mahalle sakinlerine teşekkür eden Başkan Hakan Tütüncü de daha önce de geldiği Baraj Mahallesinde, vatandaşlardan dinlediği problemlerin çözümü için gerekli çalışmaları yaptıklarını söyledi.
Kepezde açılmamış ana cadde kalmayacak
İmar planında olmasına rağmen üzerindeki gecekondular nedeniyle kapalı olan büyük yolların açılmasıyla ilgili bir çalışma başlattıkları bilgisini veren Tütüncü, okulun ve sağlık ocağının yanındaki ana yolların açılması çalışmalarının devam ettiğini belirtti. Yol açma çalışmaları tamamlandığında Kepezde, açılmamış ana cadde kalmayacağını anımsatan Tütüncü, şöyle devam etti: İmar planındaki yolların üzerinde tapuları verilen ve yıkılan gecekondularla ilgili hem devlet hem de belediye üzerine düşeni yapmıştır. Yol açmadığınız zaman mahalleye hiçbir hizmeti getiremezsiniz. Yolu açmadığınızda, kanalizasyon vb hizmetler yapamazsınız. Bunun da sıkıntısını hep birlikte yaşarız. Yol, medeniyettir. Biz buralara medeniyet getirmek istiyoruz. Sizler çok daha iyi şartlarda yaşamaya layıksınız.Ada parsel sıkıntısına çözüm aranıyor
Mahalleye iki park yapılması sözünü veren Tütüncü, açık semt pazarının üzerinin kapatılmasıyla ilgili de bürokratlarının arazinin mülkiyet durumuyla ilgili bir çalışma yaptığını da ifade etti.Kepez Belediye Başkanı Tütüncü, mahallenin en önemli problemi olan ada bazında yapılan imar uygulaması sıkıntısını, mevcut imar yasası ve imar yönetmeliğine uygun bir şekilde çözmek için de çalışma başlattıklarını da sözlerine ekledi.
Vatandaşların, yol açma ve mülkiyetle ilgili sorularını da cevaplandıran Tütüncü, mahalle sakinleri ile birlikte devam eden yol açma çalışmalarını da inceledi.