Son Haberler
- Kepez’de dönüşüm başladı
- Kepezli güreşçiler madalyaları topladı
- Başkan Kocagöz, “Kepez’i beraber yöneteceğiz”
- Kepez’den Emek’in ilk parkına estetik dokunuş
- Başkan Kocagöz personelinin yüzünü güldürdü
- Başköy’ün çocuklarına çim sahası müjdesi
- Başkan Kocagöz'ün konuğu Erhan Adem
- Başkan Kocagöz yas lokmasını paylaştı
- Böcek ve Kocagöz’den ‘ hizmet’ mesajı
- Kepezli çocuklar uzayı gözlemliyor
Türkiye Kepezde buluşuyor
10 Mayıs 2010, Pazartesi - 22:09Kepez Belediyesi, Antalyada bir ilki gerçekleştirerek, 13 ilin katılımıyla, kardeşliği pekiştirmek amacıyla Hemşehri Dernekleri Arası Futbol Turnuvası düzenliyor. Turnuvada, iller geleneksel kültürlerini ve folklorunu da sergileyecek.
Birlik ve beraberliğin tesisine büyük önem veren Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, Türkiyenin mozaiği olan Antalyada yaşayan değişik illerin vatandaşlarını, yeşil sahada buluşturuyor. Tütüncü, Antalya Erzincanlılar Yardımlaşma Derneğini ziyaretinde, yapacaklarını söylediği hemşehri dernekleri futbol turnuvasını gerçekleştiriyor.
Antalyada bir ilk olacak olan Hemşehri Dernekleri Arası Futbol Turnuvası 17 Mayısta yapılacak. Birlik ve beraberliğe katkı sağlayacak olan turnuvada, mücadele edecek olan iller, kültürlerini, folklorunu da tanıtacak.
Şöhretler Halı Saha Tesislerinde gerçekleştirilecek olan turnuvaya, 13 il hemşehri derneği katılıyor. Kepez Belediye Başkan Yardımcısı Gürsel Kayanın organizatörlüğünde düzenlenecek olan turnuvada oynanacak olan maçlarının kurası da çekildi. Çekişmeli ve heyecanlı geçmesi beklenen maçları, profesyonel hakemler yönetecek.
Başkan Hakan Tütüncü de, birlik ve beraberliğin tesisi ve toplum içinde kardeşlik ruhunun canlı tutulması amacıyla bu turnuvayı düzenleme kararı aldıklarını söyledi.
Tütüncü, Hemşehri derneklerinin renklerini, yaşam biçimlerini, tarzlarını ön plana çıkarıp bir sahada harmanlamak istiyoruz. Aşure tadında bir turnuva olacak. dedi.
Türkiyenin renklerini, kültürünü futbol turnuvasında buluşturacaklarını bildiren Başkan Hakan Tütüncü, şöyle devam etti: Turnuvanın kupa törenini, sazlı-sözlü, halk oyunları gösterisiyle şölen havasında yapmayı planlıyoruz. Turnuvaya katılacak olan iller, yemek kültürlerini, halk oyunlarını da sergileyecekler. Böylece bu turnuva bir Türkiye kucaklaşması, buluşması olacak.
Futbol turnuvasında, Ağrı, Bitlis, Burdur, Çorum, Diyarbakır, Erzincan, Hakkari, Kayseri, Muş, Konya ve Antalya Karadenizliler Derneği mücadele edecek.