Son Haberler
- Kepez’de dönüşüm başladı
- Kepezli güreşçiler madalyaları topladı
- Başkan Kocagöz, “Kepez’i beraber yöneteceğiz”
- Kepez’den Emek’in ilk parkına estetik dokunuş
- Başkan Kocagöz personelinin yüzünü güldürdü
- Başköy’ün çocuklarına çim sahası müjdesi
- Başkan Kocagöz'ün konuğu Erhan Adem
- Başkan Kocagöz yas lokmasını paylaştı
- Böcek ve Kocagöz’den ‘ hizmet’ mesajı
- Kepezli çocuklar uzayı gözlemliyor
Kepez Pierre Loti hizmetinizde.
8 Mayıs 2010, Cumartesi - 00:38Kepez Belediyesinin, Antalyanın Çamlıca Tepesi haline getirdiği Kent Ormanında yer alan Pierre Loti benzeri çay bahçesi hizmete girdi. Kent Ormanını ziyaret edenler de, Başkan Hakan Tütüncü ile birlikte eşsiz Antalya manzarası eşliğinde çay içti.
Antalyalılar, Kepez Belediye Başkanı Başkan Hakan Tütüncü, verdiği fikirlerle sil baştan yenilen Kent Ormanına büyük ilgi gösteriyor. Antalyalılar, pikniklerini kent merkezinin, Bey Dağlarının ve denizin en güzel izlendiği ve 100 dönümlük alanın çimlendirildiği Kent Ormanında yapıyor. Ziyaretçiler, resmi olarak açılışı yapılmayan ve yenileme çalışmalarının bitme aşamasına geldiği, mesire alanının yeni imajına ise hayran kaldı. Ziyaretçiler, eşsiz Antalya manzarası eşliğinde, çimlere özgürce basarak, sevdikleriyle eğlenmenin, piknik yapmanın keyfini yaşıyor.
Mesire alanını yenileme çalışmaları kapsamında İstanbul un Eyüp ilçesindeki Pierre Loti tepesindeki çay bahçesi şeklinde oluşturan alan da hizmete girdi. Kent Ormanını ziyaret eden Başkan Hakan Tütüncü de, vatandaşlarla birlikte, muhteşem Antalya manzarası eşliğinde çaylarını yudumladı. Mesire alanını gezen Tütüncüye, ziyaretçiler, muhteşem bir alanı, Antalyaya kazandırdığı için teşekkür ettiler. Ziyaretçiler, Çok güzel oldu Başkan. Çok beğendik. Antalyanın, Kepezin böyle bir alana ihtiyaç vardı. Eline sağlık. şeklinde düşüncelerini ifade ettiler.
Türkiye nin en büyük Atatürk maskının ve yapay şelalenin de bulunduğu mesire alanında Osmanlı Odağı şeklinde kahvehane, köy pazarı, seyir terasları, kahvaltı mekânları, çocuk oyun parkı, spor alanı,, Midilli Atları ve araç oto parkı da bulunacak.
Kepez Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğünün, Kent Ormanında çalışmaları önümüzdeki günler içerisinde bitirilmesi bekleniyor.