Son Haberler
- Kepez’de dönüşüm başladı
- Kepezli güreşçiler madalyaları topladı
- Başkan Kocagöz, “Kepez’i beraber yöneteceğiz”
- Kepez’den Emek’in ilk parkına estetik dokunuş
- Başkan Kocagöz personelinin yüzünü güldürdü
- Başköy’ün çocuklarına çim sahası müjdesi
- Başkan Kocagöz'ün konuğu Erhan Adem
- Başkan Kocagöz yas lokmasını paylaştı
- Böcek ve Kocagöz’den ‘ hizmet’ mesajı
- Kepezli çocuklar uzayı gözlemliyor
Antalyanın çirkiniydi, şimdi güzeli oluyor
27 Nisan 2010, Salı - 22:11Kepez Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğünün, AÜ ile Gülveren Mahallesi arasındaki 35 dönümlük alan üzerinde başlattığı yeşillendirme çalışması devam ediyor. Park çalışmasıyla, yıllarca moloz biriktirme alanı olarak kullanılan arazi üzerindeki çirkin görüntünün kaldırılması amaçlanıyor.
Başkan Hakan Tütüncü de, Antalyaya yakışmayan bu çirkin görüntünün kaldırılması talimatı sonucu başlatılan yeşillendirme çalışmasını yerinde inceledi. Burada park çalışması ile ilgili bir açıklama yapan Tütüncü, 35 dönümlük arazinin, molozlardan dolayı Antalya için kötü bir görüntü oluşturduğunun altını çizerek, Bu alan, moloz biriktirme yeri olarak kullanılmaktaydı. Moloz görüntüleri de yoldan geçenlerin, mahallede yaşayanların göz estetiğini bozması bakımından kaygı vericiydi. Başlattığımız park çalışması ile göz estetiğini bozan bu araziyi, yeşil bir alan olarak Antalyaya, Gülveren Mahallesine kazandırıyoruz. şeklinde konuştu.
Tütüncü, Kepezin önemli vitrinlerinden biri haline gelecek olan 35 dönümlük alan üzerindeki yeşillendirme ve arazi içerisindeki dere ıslah çalışmalarının tamamlanmasının da çevre sağlığına olumlu etkisinin olacağını kaydetti.
35 dönümlük arazinin, çocukların, kadınların eğlenebileceği, spor yapabileceği bir alan haline geleceğine vurgu yapan Başkan Tütüncü, şöyle devam etti: Birkaç tane spor sahası ile birlikte yeşilin içerisinde, güzel, güvenli bir ortamda çocuklarımız, sporlarını yapabilecekler, oyunlarını oynayabilecekler. Bunun yanında hanımlar da, açık alana kuracağımız fitness aletleriyle birlikte güzel bir ortamda spor yapabilmenin keyfini yaşayacaklar. Neresinden, hangi tarafından bakarsanız bakın son derece faydalı bir hizmet olacak.
Gülveren Mahalle Muhtarı Ali Yıldırım da, Antalyanın en güzel yerinde 35 dönümlük alanın, molozlardan temizlenerek park yapılmasından dolayı çok mutlu olduklarını ifade ederek, Halkım adına Sayın Tütüncüye teşekkür ederim. dedi.
Gülveren Mahallesi Hürriyet Caddesi üzerindeki 35 dönümlük alan, çimlendirilecek ve araziye Antalyanın simgesi olan turunçgiller de dikilecek. Oturma alanlarının ve spor sahalarının bulunacağı parkın içerisindeki yağmur suyu drenaj hattı da ıslah edilecek.